REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Nowy BookRage pełny horrorów

Jest już dostępny nowy BookRage, czyli pakiet kilku e-booków za "co łaska". Czternasta już edycja akcji nosi nazwę "Oblicza grozy" i oferuje przekrój przez gatunek horroru. 

03.11.2014
11:25
Nowy BookRage pełny horrorów
REKLAMA

Wpłacając dowolną kwotę powyżej złotówki odblokujemy cztery pozycje:

REKLAMA

na ziemi niczyjej"Na ziemi niczyjej" - Anna Brzezińska, Grzegorz Wiśniewski

Zbiór trzech powieści, których akcja rozgrywa się w czasach I wojny światowej. Każda z nich to odrębna historia, z innymi bohaterami, wszystkie jednak opisują grozę wojennej pożogi, w której rzeczywistość miesza się z elementami nadnaturalnymi. Eksplozje artyleryjskich pocisków czy grad karabinowych kul wcale nie są największym koszmarem - unoszący się ponad okopami zapach krwi przyciąga prastare bestie. Na ziemi niczyjej, terytorium poza wszelką kontrolą, w świecie zawieszonym pomiędzy mrokiem i cieniem, muszą przetrwać oni. Żołnierze.

podwojna petla"Podwójna pętla" - Kazimierz Kyrcz Jr

Bohaterem książki jest Mateusz Bednarski, policjant zatrudniony w wydziale walki z cyberprzestępcą. W jego życiu, wypełnionym dotychczas marazmem, wreszcie zaczyna się coś dziać. Jednak kierunek tych zmian tylko pozornie jest pozytywny. W jego otoczeniu zaczynają ginąć ludzie, w trudnych do wyjaśnienia wypadkach. Kto stoi na tymi zbrodniami? Czyżby wplątały się w nie nieczyste siły? A może Mateusz ma rozdwojenie jaźni i to on morduje?

za 5 rewolta"Za pięć rewolta" - Dawid Kain

Sławek to nieudacznik, który w przebraniu hamburgera reklamuje sieć fast foodów. Tomek to inteligentny i pewny siebie facet, który pracuje jako copywriter faktów – wymyśla i symuluje wydarzenia dla portalu Szczersza Prawda. Ten pierwszy, szukając ucieczki od rzeczywistości, trafia na spotkania sekty, której członkowie wierzą, że ludzkie ciała to cele z kości i mięsa. Gdy Tomek dowiaduje się, że w mieście popełniono pierwszą o lat, autentyczną zbrodnię, wie, że to niezwykle gorący temat. Czy jednak w świecie, gdzie wszystko zostało zasymilowane, coś takiego mogło się naprawdę zdarzyć?

grabiński"Dzieła zebrane, tom I. Nowele" - Stefan Grabiński

Zbiór ponad 70 opowiadań autorstwa absolutnego klasyka polskiej literatury grozy, nazywanego czasem "polskim Lovecraftem". Grabiński jest jednym z z twórców podgatunku „horroru kolejowego”. Niektóre z jego dzieł dostępne są za darmo - więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Zaś po przekroczeniu średniej wszystkich dotychczasowych wpłat, otrzymamy dwa dodatkowe e-booki:

rękopis znaleziony w gardle"Rękopis znaleziony w gardle", Łukasz Orbitowski

Zbiór opowiadań i mikropowieści grozy publikowanych do tej pory jedynie w prasie i antologiach. Na książkę składają się następujące utwory: "Równik", "Rękopis znaleziony w gardle", "Głowa węża", "Noc sobowtórów", "Wszystko o moich matkach" i "Amerykański horror".

carmilla"Carmilla", Sheridan LeFanu

REKLAMA

Opublikowana po raz pierwsze w 1871 roku nowela "Carmilla" poprzedziła "Dracule" Brama Stokera o 26 lat. Opowieść dotyczy młodej dziewczyny, którą uwodzi wampirzyca o imieniu Carmilla i stanowi kanon powieści gotyckiej. Książka w nowym tłumaczeniu Pauliny Braiter.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA