REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Hulk-Azjata. Thor-kobieta. Czarny Kapitan Ameryka i islamska Ms. Marvel. Oto nowi herosi Marvela

Pisząc o nowej, czarnoskórej Iron Woman, wielu z was było zdziwionych, jak bardzo komiksowe uniwersum Marvela zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Z myślą o osobach, które nie są na bieżąco, postanowiłem przygotować listę najciekawszych nowych, różnorodnych herosów.

09.07.2016
16:07
Nowy Marvel - Hulk-Azjata, Czarny Spider-Man, Thor-kobieta
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze kilka lat temu Avengersi byli klubem zdominowanym przez białych, przystojnych mężczyzn. Dzisiaj jest zupełnie odwrotnie. Poprawny politycznie Marvel przygotował zupełnie nowy skład mścicieli oraz czołowych bohaterów, którzy przejęli pałeczkę po znanych i lubianych herosach takich jak Bruce „Hulk” Banner czy Tony „Iron Man” Stark:

Wyznająca islam Ms. Marvel - Kamala Khan

KAMALA KHANCórka imigrantów z Pakistanu, którzy przybyli do USA wieść lepsze życie. Khamala posiada kochających i opiekuńczych rodziców, którzy wychowują ją zgodnie z islamskimi dogmatami wiary.

Chociaż sama Khamala jest nieco bardziej zadziorna od swoich rodziców, również i ona przestrzega filarów własnej religii. Przykładowo, nosząc kostium, który nie odsłania ciała. Znacznie bardziej ortodoksyjny jest jednak jej brat, stanowiący tak zwany „religijny beton”.

Nowy, azjatycki Hulk - Amadeus Cho

AMADEUS CHO HULKAmadeus Cho to jeden z najtęższych umysłów w komiksowym uniwersum Marvela. Nastolatek należał do elitarnego grona najmądrzejszych naukowców, obok takich postaci jak Tony Stark, Reed Richards czy Hank Pym. To, co go wyróżniało, to brak wyjątkowym mocy. Do czasu.

Amadeus Cho jest pierwszą osobą, której udało się permanentnie oderwać Hulka od Bruce’a Bannera. Zielona siła została przetransportowana do ciała Cho, który jest teraz nowym Hulkiem Marvela. Bruce Banner stał się z kolei zwyczajnym, śmiertelnym człowiekiem, spędzającym dnie na graniu w Mnecrafta (naprawdę).

Co ciekawe, Amadeus Cho jest w stanie w pełni kontrolować swoją nową, zieloną naturę. Jako Hulk, młody mężczyzna pozostaje inteligentny, błyskotliwy oraz rozmowny. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że jego Hulk jest pod całkowitą kontrolą.

Czarny Kapitan Ameryka - Sam Wilson

SAM WILSON 2W komiksowym uniwersum Marvela Kapitan Ameryka jest traktowany jako symbol, nie postać z krwi i kości. Dlatego gdy Steve Rogers był z rozmaitych powodów niedysponowany, po jego tarczę zawsze sięgał ktoś inny. Ot, taka deklaracja, że Kapitan zawsze czuwa nad USA i światem.

Aktualnym Kapitanem Ameryką jest Sam Wilson. Ten sam, który wcześniej był Falconem, doskonale znanym z filmów kinowych. Ze względu na swój kolor skóry i działania, Wilson jest krytykowany przez fanów Rogersa jako ten gorszy, niegodny miana Kapitana Ameryki heros.

Thor jako kobieta - Jane Foster

THOR JANE FOSTERMłot odrzucił Odisona, znanego nam wszystkim jako Thor. Narzędzie zniszczenia wybrało kolejnego nosiciela, którym okazała się Jane Foster - dawna miłość Odisona, aktualnie chora na nowotwór, który trawi jej ciało.

Po przemianie w Thora, Jane jest chwilowo z dala od swojej choroby i ziemskiego, kruchego ciała. Jako bogini piorunów, kobieta należy do Avengersów, uciekając w ten sposób od swojej prawdziwej kondycji fizycznej. Jej prawdziwa tożsamość jest skrywana przed kolegami po fachu, nie licząc Sama Wilsona.

Latynoski Spider-Man - Miles Morales

REKLAMA

MILES MORALESPostać, która została przywitana przez fanów bardzo optymistycznie. Miles Morales to kolejny nowojorski Spider-Man, który zielone światło na bujanie się po Wielkim Jabłku dostał od samego Petera Parkera. Teraz szefa Parker Industries, produkującego technologię użytkową i działającego na skalę globalną.

Miles Morales to Spider-Man wracający do korzeni. Ocierający się o klimaty szkoły, nastolatków, młodzieżowego humoru i tak dalej. Nie operuje na taką skalę jak Peter Parker, nie ratuje całego świata, a po ewakuacji ludzi z płonącego budynku musi jeszcze odrobić zadanie domowe. Ach, no i przede wszystkim - Miles ma naprawdę kapitalnie wyglądający strój.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA