REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowy trailer sequela "300" robi wrażenie

Prawie dokładnie dwa miesiące po tym, jak Warner Bros udostępnił pierwszy oficjalny trailer "300: Rise of an Empire", w sieci pojawił się drugi, trwający niespełna minutę. Sześćdziesiąt sekund wystarczyło, żeby upchnąć w nim sporo soczystych scen. 

19.08.2013
13:10
Nowy trailer sequela „300” robi wrażenie
REKLAMA

Sequel "300", przeboju z 2006 roku na ekrany kin ma trafić w marcu 2014 roku. "Rise of an Empire" oparty jest na komiksie Franka Millera "Xerxes". Po zwycięstwie nad Leonidasem w Termopilach, perska armia rusza na podbój Aten. Ich obroną ma dowodzić Temistokles, który chce zjednoczyć greckie wojska, by dać odpór siłom Kserksesa. Tym razem walka rozgrywać się będzie nie tylko na lądzie, ale i na morzu - mściwa przywódczyni perskiej marynarki Artemida chce obrócić w pył każdy grecki okręt, który stanie jej na drodze.

REKLAMA

W filmie zobaczymy Sullivana Stapletona w roli Temistoklesa, Evę Green jako Artemidę i Rodrigo Santoro, który wcieli się w Kserksesa. Ponadto w obsadzie znajdują się m.in. Callan Mulvey, Lena Headey, Andrew Pleavin i Yigar Naor. "300: Rise of an Empire" wyreżyseruje Naom Murro, a za scenariusz odpowiedzialni są Kurt Johnstad i Zack Snyder.

REKLAMA
300: BATTLE OF ARTEMESIUM

Pierwsza część, "300", opowiada o legendarnej bitwie pod Termopilami, która rozegrała się w 480 roku p.n.e. Trzystu Spartan, dowodzonych przez nieustraszonego króla Leonidasa stoczyło heroiczną walkę z ogromną armią Persów, na czele której stał Kserkses. Choć bitwa zakończyła się klęską obrońców, ich poświęcenie dało Grekom czas na zorganizowanie wojsk, dzięki czemu jeszcze w tym samym roku, w bitwie pod Salaminą, siły najeźdźców zostały odparte i rozbite. Utrzymany w komiksowej stylistyce film zebrał bardzo pochlebne recenzje i zdobył nagrody m.in. za efekty specjalne, sceny walk i reżyserię. Online możecie obejrzeć go w wypożyczalni Cyfrowego Polsatu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA