REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Jeden dzień zamknięty w... kole i zaledwie 4 minutach. Zobacz "Null", krótkometrażowy film, który zdobył wiele nagród

"Null" to czterominutowy film autorstwa Davida Gesslbauera i Michaela Lange'a, opowiadający historię dnia jednej kobiety. Choć mogłoby się zdawać, że taka opowieść będzie nudna, forma, którą przyjmują reżyserzy sprawia, iż to, co widzimy na ekranie wcale nie przypomina rutyny.

02.06.2015
11:18
Null - jeden dzień zamknięty w kole i czterech minutach
REKLAMA
REKLAMA

Gesslbauer i Lange zamykają jeden dzień z życia młodej kobiety... w kole. Sekwencje, które pojawiają się po sobie na ekranie i które są ciągiem zdarzeń, przedstawione są w ten sposób, by dominował w nich okrąg i by ten okrąg wyznaczał całą przestrzeń poszczególnych scen. Film rozpoczyna zbliżenie na wirujący bęben pralki, potem mamy zegar, dno filiżanki, które napełnia się kawą, przycisk do ekspresu, deszczownicę, odpływ prysznica, czyli wszystkie elementy, które towarzyszą nam każdego dnia.

Każdy z tych przedmiotów jest w danym momencie jedynym, jaki widzimy na ekranie. On stawi całość. "Null" to gra detalami, szczegółami, które razem tworzą chronologiczny układ dnia. Dnia niepozornego, który w finale okazuje się tym, jaki wymknął się rutynie. I prawdopodobnie z tej przyczyny nie będzie godnym zapamiętania.

REKLAMA

"Null" to ciekawy krótkometrażowy film eksperymentalny, który jest doskonałą metaforą przysłowia "Fortuna kołem się toczy". Zwłaszcza w odniesieniu do ostatniej sceny. Warto sprawdzić.

Obraz Gesslbauera i Lange został kilkakrotnie ogłoszony najlepszym filmem krótkometrażowym i najlepszym filmem eksperymentalnym na kilku festiwalach. Tutaj możecie zobaczyć listę nagród, a tu znajdziecie muzykę autora soundtracku do produkcji "Null".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA