REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Odcinkowe Gwiezdne wojny z prawdziwymi aktorami mają reżysera! Disney wybrał świetnego specjalistę

W oficjalnym komunikacie prasowym Disney poinformował, że wybrał już reżysera i producenta odcinkowego serialu Star Wars. Za epizodyczne Gwiezdne wojny z prawdziwymi aktorami będzie odpowiadał sam Jon Favreau!

08.03.2018
17:10
Odcinkowe Gwiezdne wojny z prawdziwymi aktorami mają już reżysera!
REKLAMA
REKLAMA

Jon Favreau jest producentem i reżyserem, który pełnił niezwykłą rolę w medialnej machinie Disneya. Właśnie ten mężczyzna nakręcił Iron Mana - film tworzący fundamenty pod kinowe uniwersum Marvela, które dzisiaj rozrosło się do nieprzyzwoitych rozmiarów. Favreau odpowiada również za Iron Mana 2, a także jest producentem wielu kluczowych marek Disneya oraz Marvela. Nominowany był do nagrody Emmy, maczał palce przy takich projektach jak filmowa Księga Dżungli czy Avengersi.

Jon Favreau współtworzył również uniwersum Gwiezdnych wojen.

Reżyser pracował przy animowanych Wojnach Klonów. Następnie odegrał istotną rolę podczas powstawania zaskakująco dobrego Łotra 1. Prywatnie Jon uważa się za wielkiego fana Star Wars, który pierwszy kontakt z tą marką miał już w wieku 11 lat. To właśnie magia Gwiezdnych wojen była jednym z czynników, które ukształtowały zainteresowania tego mężczyzny.

Teraz Favreau dostał od Disneya misję specjalną. Ma wyprodukować oraz wyreżyserować pierwszy serial z prawdziwymi aktorami w całej historii Gwiezdnych wojen. Odcinkowa produkcja wypełniona artystami z krwi i kości to temat, który przetacza się przez galaktykę regularnie. Jednak dopiero Disney ma odpowiednio wiele środków, determinacji i odwagi, aby śmiało przekuwać plany w rzeczywistości.

 class="wp-image-141034"

Odcinkowe Gwiezdne wojny są kluczowe dla Disneya. Właśnie one będą zachęcać do nowej platformy VoD.

Jak wiemy od dłuższego czasu, produkcje Disneya, Marvela oraz LucasFilmu są systematycznie wycofywane z Netfliksa oraz HBO GO. Disney nie ma zamiaru wspierać konkurencji, ponieważ zamierza uruchomić własną platformę VoD z autorskimi filmami oraz serialami. Odcinkowe Gwiezdne wojny mają być perłą w koronie nadchodzącej usługi, zachęcającą do jej przetestowania oraz wykupienia abonamentu.

REKLAMA

Epizodyczna produkcja na licencji Star Wars pełni podwójną rolę. Po pierwsze, to ziszczenie marzeń i pomysłów, które kiełkują w LucasFilmie przynajmniej od czasów premiery kinowego Ataku Klonów. Po drugie, to pierwsze gigantyczne działo, jakie Disney wymierzy w kierunku dawnych partnerów - platform Netflix oraz HBO GO.

Zero stresu Favreau, zero stresu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA