REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Oddział Inferno to sequel Rogue One: A Star Wars Story. Znamy datę premiery książki

To będzie gratka dla wszystkich fanów książkowych Star Wars. Oddział Inferno to kontynuacja powieści Rogue One. Autorką jest weteranka uniwersum - Christie Golden.

12.01.2018
21:01
Oddział Inferno - Star Wars
REKLAMA
REKLAMA

Inferno to elitarna jednostka Imperium. Najlepsi z najlepszych, dla których nie ma zadań niewykonalnych. Czeka ich kolejny sprawdzian, polegający na wyeliminowaniu Partyzantów. Wymagania dowództwa są wysokie; wszyscy mają w pamięci kradzież planów Gwiazdy Śmierci i zniszczenie bazy Scarif.

Oddział szturmowy dostaje polecenie ostatecznego rozprawienia się z wrogiem.

Przygotowują plan rozpracowania zniszczenia nieprzyjaciela od wewnątrz. Misja jest niebezpieczna, bo dawna jednostka Sawa Gerrery nie cofa się przed brutalnymi zagrywkami i nie zna litości dla żołnierzy Imperium. Ryzyko zdemaskowania rośnie z każdą chwilą.

Książka autorstwa Christie Golden jest kontynuacją Rogue One. Chodzi jednak tylko o książkę – wszak wydarzenia z Łotra 1 bezpośrednio poprzedzały fabułę Nowej nadziei. Oddział Inferno opowie o początkach działalności jednostki dowodzonej przez Iden Versio. Jednocześnie powieść jest prequelem wydanej dwa miesiące temu gry wideo Star Wars: Battlefront II.

Oddział Inferno - okładka class="wp-image-124816"

Takie rozwiązanie wydaje się logiczne.

Losów Lei i wykradzionych planów Gwiazdy Śmierci nie trzeba nikomu przedstawiać. Zakończenie Łotra 1 nie pozwala także na rozwój wątków Jyn, Cassiana czy samego Gerrery. Disney po raz kolejny przeszedł więc na Ciemną Stronę Mocy, serwując nową książkę opowiedzianą z perspektywy Imperium.

Sama autorka bynajmniej nie jest nowicjuszką w uniwersum. Wcześniej przelała na papier przygody Vosa i Ventress w Mrocznym uczniu. Golden odpowiada także za kilka części cyklu Przebudzenie Jedi – Omen, Sojuszników i Hegemonię. Pisarka ma na koncie także kilkanaście tomów serii Star Trek. Nie jest to również pierwszy raz, gdy autorka pracuje nad tytułem związanym z grą komputerową. Do tej pory ukazały się także jej dzieła osadzone w uniwersum StarCraft czy World of Warcraft.

Książka miała premierę 25 lipca 2017 roku. Teraz dostaniemy wreszcie polskie wydanie. Oddział Inferno ukaże się nakładem wydawnictwa Uroboros.

REKLAMA

Oddział Inferno trafi do sprzedaży 15 lutego.

Wtedy tytuł trafi na półki w Empiku. Dwa tygodnie później pojawi się także w innych księgarniach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA