REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

TVP przygotowuje nowy serial historyczny. Oddział opowie o działaniach Armii Krajowej

Nadawca publiczny szykuje kolejną produkcję o historii Polski. Jednak tym razem sięga do znacznie nowszych czasów. Oddział opowie o żołnierzach AK walczących na Ziemi Nowogródzkiej.

09.02.2018
21:19
TVP Showmax przejęcie
REKLAMA
REKLAMA

Niewiele ponad miesiąc temu Telewizja Polska rozpoczęła nadawanie Korony królów. Przedstawiająca rządy ostatnich Piastów telenowela stała się hitem wśród internautów, choć niekoniecznie z pozytywnych powodów. To jednak przełożyło się na popularność serialu, więc stacja nie waha się przed stworzeniem kolejnych produkcji historycznych. Tym razem akcja zostanie osadzona w czasach II wojny światowej. Jednak nowa seria nie będzie przypominać takich pozycji jak choćby Czas honoru.

Oddział skupi się na żołnierzach Armii Krajowej walczących w rejonie Nowogródka.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, fabuła opierać się będzie na prawdziwych działaniach organizacji bojowych z tej okolicy, jednak scenariusz ma być fikcją. Co więcej, według zapowiedzi całość ma być utrzymana w klimatach brudnego westernu. Pomysłodawcą serialu jest Jan Pawlicki, były dyrektor TVP1, a obecnie pełnomocnik zarządu nadawcy ds. utworzenia Agencji Kreacji Filmów i Seriali. Pawlicki będzie także współautorem scenariusza; wcześniej był odpowiedzialny m.in. za tworzenie fabuły Misji Afganistan. Podzieli się obowiązkami z Kubą Ryszkiewiczem.

To nie jedyny serial o akowcach, który pojawia się przy okazji poruszaniu tematu TVP. BBC zwróciło się do polskiego nadawcy publicznego z propozycją odcinkowej współprodukcji o postaci Witolda Pileckiego. Oferta miała pojawić się już dwa lata temu, jednak rodzima stacja w miała nie wyrazić chęci współpracy. Ostatnio podano do wiadomości, że Telewizja Polska nie jest zainteresowana tworzeniem serialu z uwagi na wskazanego przez BBC producenta. Przypuszcza się, że chodzi o Dariusza Jabłońskiego, odpowiedzialnego za film Pokłosie.

REKLAMA

Niedługo ma zostać ogłoszone nazwisko reżysera Oddziału.

Sama produkcja prawdopodobnie trafi na ekrany w 2019 roku. Telewizja Polska pracuje także nad innymi serialami historycznymi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA