REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale /
  4. VOD

Xawery Żuławski za sterami nowego serialu oryginalnego HBO. Nadchodzi „Odwilż”

HBO Europe planuje nowy serial kryminalny osadzony w Polsce. To sześcioodcinkowy projekt „Odwilż”. Znamy pierwsze szczegóły.

12.12.2019
13:25
HBO Europe - logo
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj polski oddział HBO pochwalił się planami swojej ramówki na 2020 rok. Jednym z najciekawiej zapowiadających się projektów okazała się polska „Odwilż”.

Produkcja HBO Europe to sześcioodcinkowy serial kryminalny, bazujący na pomyśle i scenariuszu Marty Szymanek. Scenarzystka pracowała wcześniej przy serialach „Wataha” i „Prawo Agaty”. Akcja „Odwilży” rozgrywa się w Szczecinie, a właściwa historia rozpoczyna się, gdy podczas tytułowej odwilży spod pękającego lodu na powierzchnię wypływa ciało młodej kobiety.

Próba odkrycia jej tożsamości stanie się główną osią fabuły nowego serialu. „Odwilż” to jednak tylko pozornie thriller detektywistyczny, jak mówią twórcy.

Sprawa kryminalna staje się przyczynkiem do rozważań na temat ludzkiej natury.

Przyczyną, dla której ta historia jest tak wciągająca jest fakt, że opowiada o fascynującej kobiecej postaci, która jest równocześnie zwykła i wyjątkowa, zastygła w ból i żalu, w swoich najgorszych koszmarach. Intensywność i odwaga scenariusza czynią ten projekt właśnie tym, czym jest HBO – mówi Johnathan Young, HBO Europe VP Original Programming and Production, Central Europe.

Xavery Żuławski - Odwilz class="wp-image-355254"

Wszystkie sześć odcinków wyreżyseruje Xawery Żuławski. Reżyser głośnej „Mowy ptaków” oraz „Wojny polsko-ruskiej” chciał w swoim nowym projekcie opowiedzieć o pokoleniu dzisiejszych trzydziestolatków z nowej perspektywy.

Mamy tu mocną, działającą na wyobraźnię historię trzydziestoletniej kobiety, która mogłaby być każdym z nas, która toczy walkę o każdy zwykły dzień – mówi.

Twórca podkreśla, że mocno czuje i rozumie tę opowieść, którą można czytać w różnych kontekstach. Zdradza, że jego serial ma przedstawiać szeroką perspektywę prostej sytuacji i dzięki temu budować napięcie oraz odkrywać prawdy o ludzkiej naturze.

REKLAMA

Czuję mocny imperatyw tej opowieści. Jako ten, który coś i kogoś stracił, jako ten, który popełnił grzech nieuwagi, względem kogoś, względem siebie. I jako ten, który wie i wierzy, że nic nie jest dane nam na zawsze - dodał.

Zdjęcia do serialu rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA