REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Gwiazda tegorocznego festiwalu Glastonbury zastąpi A$AP Rocky'ego na Open'er 2019. Kim jest Stormzy?

Wczoraj w Gdyni rozpoczęła się największa w Polsce letnia impreza muzyczna - Open'er Festival. Na fanów ASAP Rocky'ego spadła jednak niemiła wiadomość - raper nie pojawi się w Polsce. Ogłoszono już nazwisko następcy. Kim jest Stormzy, który zagra wkrótce na Open'er Festival?

04.07.2019
14:31
opener festival 2019 stormzy
REKLAMA
REKLAMA

Amerykański raper A$AP Rocky miał wystąpić 4 lipca jako headliner tegorocznej edycji gdyńskiego festiwalu w zastępstwie Lil Uzi Verta, który wcześniej z nieznanych przyczyn odwołał występ. Z Rocky'ego okazał się jednak słaby ratownik, bo sam w ostatniej chwili zmusił organizatorów do poszukiwania zastępcy.

Co dokładnie się wydarzyło? ASAP Rocky został zatrzymany w Szwecji pod zarzutem napaści. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak wraz z towarzyszami bije na ulicy mężczyznę. Istnieją dwie wersje wydarzeń. Według pierwszej mieli oni zniszczyć jego słuchawki, co doprowadziło do konfrontacji. Muzyk twierdzi jednak, że jest niewinny, a rzekoma ofiara tak naprawdę była agresorem. Pobity mężczyzna miał jakoby wcześniej molestować kobietę na ulicy, a potem śledzić i naprzykrzać się ekipie ASAP Rocky'ego. Prawdziwe szczegóły wydarzenia będzie musiała ustalić policja, ale artysta na razie nie może opuścić Szwecji.

Na szczęście organizatorom Open'er Festival udało się znaleźć świetnego zastępcę. Nowym headlinerem został Stormzy.

To jedna z największych młodych gwiazd brytyjskiego rapu. Stormzy przed pięcioma dniami jako pierwszy Brytyjczyk grający ten typ muzyki (a zarazem pierwszy solowy czarnoskóry artysta) wystąpił jako główna gwiazda na ikonicznej Piramid Stage podczas festiwalu Glastonbury. Jego koncert spotkał się z niezwykle pochlebnymi opiniami i według wielu na dobre zapisze się w historii tego wydarzenia.

I co najważniejsze dla polskich fanów zgromadzonych w Gdyni, Stormzy zgodził się też pomóc organizatorom Open'era. Zaledwie w kilka godzin udało się z nim ustalić przyjazd i występ, co w dzisiejszych czasach nie zdarza się często. Muzyka Stormzy'ego czerpie swoje źródła z wielu różnych gatunków. Sam określa się często jako dziecko grime'u, ale inspirował się także R&B i amerykańskim rapem.

Oprócz niego dzisiejszego dnia na głównej scenie Open'er Festival wystąpią również Marina, The 1975 oraz The Strokes. Swoje umiejętności tego dnia zaprezentują także m.in. Greta Van Fleet, Fisz Emade Tworzywo, Kamasi Washington i Octavian. Pełny program wydarzeń na pozostałe dni festiwalu znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

REKLAMA

Początek koncertu Stormzy'ego dzisiaj o godzinie 0:30.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA