REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Ruszyła sprzedaż biletów na Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. To będzie pandemiczna edycja

Już niedługo odbędzie się wielkie święto polskiej muzyki. Tradycyjnie będzie miało miejsce w Opolu. Właśnie ruszyła sprzedaż ograniczonej liczby biletów dostępnych na to wydarzenie. Do tego organizatorzy poinformowali jaki reżim sanitarny będzie obowiązywał uczestników imprezy.

12.08.2020
16:47
Opole 2020 bilety obostrzenia
REKLAMA
REKLAMA

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu na stałe wpisał się na mapę kulturalnych wydarzeń w naszym kraju. Wydarzenie organizowane jest nieprzerwanie (nie odbył się tylko w 1982 r.) od 1963 r. Podczas imprezy do Opola zjeżdżają się największe gwiazdy rodzimej sceny muzycznej i najbardziej obiecujący debiutanci, aby wystąpić przed publicznością zebraną w tamtejszym amfiteatrze i milionami telewidzów. Trudno więc wyobrazić sobie, że miałaby się nie odbyć z powodu pandemii.

Bilety na festiwal w Opolu

Owszem, koronawirus sprawił, że odwołano największe festiwale w naszym kraju. Nie odbył się OFF Festival, mogliśmy zapomnieć o skakaniu na Open'erze, a w Pol'and'Rock uczestniczyliśmy jedynie za pośrednictwem internetu. Poza tym jak już dobrze wiemy, TVP podczas pandemii bawi się najlepiej, a to właśnie Telewizja Polska jest jednym z organizatorów tego wydarzenia. Dlatego festiwal w Opolu się odbędzie. I to już niedługo, bo we wrześniu.

Już teraz można kupić bilety na to wydarzenie. Dzisiaj ruszyła sprzedaż wejściówek na stronie BiletyTvp. Trzeba się śpieszyć, gdyż na każdy dzień dostępnych jest tylko 700 sztuk. Za bilet na jeden dzień festiwalu (od piątku do niedzieli) trzeba zapłacić 80 zł. Jeśli natomiast marzy wam się udział w poniedziałkowym koncercie specjalnym, to cena wynosi już tylko 30 zł.

Kto wystąpi na festiwalu w Opolu?

Jeśli macie szansę to na pewno warto wziąć udział w tym wydarzeniu. Zaplanowano bowiem szereg koncertów tematycznych, w tym: Od Opola do Opola, Debiuty, Premiery, Odpowiednia pogoda na szczęście… czyli nadzieje poetów, Majewska-Korcz – okrągłe 45, Cisza jak ta - Muzyka Romualda Lipko. A w ich ramach wystąpią Cleo, Sanah, Lanberry, Enej, Rafał Brzozowski, Maryla Rodowicz, Edyta Geppert, Lemon, Natalia Nykiel, Skaldowie, Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska, Justyna Steczkowska, Stanisława Celińska, Tomasz Stockinger, Katarzyna Żak, Anna Dereszowska, Anna Guzik, Kombi, Sławek Uniatowski, Anna Jurksztowicz, Mateusz Ziółko oraz Janusz Radek.

Te wszystkie koncerty będą miały miejsce w pierwsze trzy dni festiwalu. W poniedziałek natomiast odbędzie się „Scena alternatywna” TVP Kultura z udziałem gwiazd polskiej muzyki alternatywnej i 50-lecie SBB.

Obostrzenia podczas festiwalu w Opolu

REKLAMA

Organizatorzy nie zapomnieli jednak, że mamy pandemię. Można się bawić, ale przy odpowiednich obostrzeniach. Dlatego będzie obowiązywał odstęp między uczestnikami. Przed wejściem na teren festiwalu będzie trzeba wypełnić odpowiednie oświadczenie (załącznik do e-biletu), w których widzowie mają opisać swój stan zdrowia. Będzie również mierzona temperatura i osoby mające powyżej 37,4 stopni Celsjusza nie zostaną wpuszczone do amfiteatru.

Festiwal w Opolu odbędzie się w dniach 4-7 września 2020 r. Impreza będzie transmitowana przez TVP.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA