REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Dzieje się

TVP w czasie epidemii bawi się najlepiej, nie tylko przy muzyce tanecznej. W planach koncert pielgrzymkowy

TVP nie ustaje w dostarczaniu muzycznych rozrywek swoim widzom. Wakacyjna Trasa Dwójki jeszcze się nie skończyła, a Festiwal Muzyki Tanecznej pewnie jeszcze jest żywym wspomnieniem wśród jego uczestników. W planach jest już jednak kolejny koncert. Tym razem mniej rozrywkowy, a bardziej religijny.

10.08.2020
13:47
TVP koncert jasna gora abba ojcze
REKLAMA

Epidemia postawiła branżę kulturalno-rozrywkową na głowie. Imprezy masowe zostały odwołane z powodu zagrożenia koronawirusem, więc miłośnicy koncertów i letnich festiwali muszą obchodzić się smakiem. Na Pol'and'Rock Festival mogliśmy niedawno poskakać jedynie we własnych domach, słuchając transmisji występów w internecie, z finałem Męskiego Grania było podobnie, a na Off Festival czy Open'era poczekamy do przyszłego roku. Melomani nie mają więc łatwego życia.

REKLAMA

Koncerty TVP hitem tego lata

No chyba, że gustują w muzyce tanecznej (dance z lat 80.) i rozrywkowej (disco polo). Bo chociaż sama branża nie ma się najlepiej, to pandemia nie powstrzymuje TVP przed dostarczaniem widzom i słuchaczom odpowiedniej dawki muzycznego eskapizmu. W najlepsze trwa przecież Wakacyjna Trasa Dwójki 2020, a w minioną sobotę mogliśmy uczestniczyć (przed telewizorami bądź w Kielcach) w Festiwalu Muzyki Tanecznej.

Teraz TVP postanowiło pomyśleć o swoich najbardziej uduchowionych widzach. Już w najbliższy piątek odbędzie się bowiem
„Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II”. Na błoniach na Jasnej Górze plejada gwiazd zaśpiewa religijne piosenki w rytm aranżacji Piotra Rubika.

Koncert pielgrzymkowy TVP

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, usłyszymy i zobaczymy m.in. Rafała Brzozowskiego, Annę Wyszkoni, Pectus, Halinę Mlynkovą, Katarzynę Cerekwicką, Łukasza Zagrobelnego, Sargisa Davtyana, Darka Malejonka, Aleksandrę Nykiel i Filipa Lato. Nie zabraknie na pewno słynnej Barki czy Abba Ojcze. Nie ma jednak informacji co do reżimu sanitarnego, jaki będzie obowiązywał podczas wydarzenia.

Podczas innych koncertów TVP stara się zachowywać wytyczne rządu dotyczące organizacji podobnych wydarzeń. Nawet jeśli trudno oprzeć się wrażeniu, że telewizja publiczna koronawirusa ma w głębszym poważaniu niż inne stacje, należy się spodziewać przynajmniej ograniczenia liczby uczestników i obowiązku zachowania dystansu społecznego na widowni.

Nowe kanały tematyczne TVP

Wydaje się, że TVP w czasie pandemii rośnie w siłę. Zapewniło to na pewno dofinansowanie rządowe w wysokości 2 mld zł, przez które telewizja może się dalej rozwijać, a ponowne wybranie Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa zapowiada, że będzie się rozwijać w tym samym kierunku, co przez ostatnie lata. Ma jednak większe środki niż wcześniej i szykuje się do ekspansji.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Wirtualne Media niedługo czekają nas nowe kanały tematyczne pod szyldem TVP. Telewizja Polska w karcie powinności na lata 2020-2024 ma utworzenie nie tylko zapowiadanych wcześniej TVP Dokument i TVP 4K, ale również TVP Muzyka i TVP Nauka.

REKLAMA

Koncert „Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II” odbędzie się 14 sierpnia na Jasnej Górze i będzie transmitowany w TVP1.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA