REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Opowieść podręcznej” wraca z 4. sezonem. Jest nowy zwiastun serialu

Serial „Opowieść podręcznej” zadebiutował w podobnym czasie co ruch #metoo i szybko stał się symbolem zmagań kobiet z całego świata. Z czasem zainteresowanie produkcją Hulu zaczęło jednak maleć. Czy 4. sezon serii z Elisabeth Moss w roli głównej na nowo rozbudzi pasję widzów? Jest już pierwszy zwiastun.

25.06.2020
8:48
opowieść podręcznej 4
REKLAMA
REKLAMA

„Opowieść podręcznej” to przykład serialu, który zalicza tak mocny start i zyskuje tak wielkie znaczenie dla tysięcy osób na całym świecie, że w pewnym sensie później może już tylko rozczarowywać. Premierowy sezon adaptacji powieści Margaret Atwood zadebiutował w samym środku rodzącego się w Stanach Zjednoczonych ruchu #metoo i szybko stał się niejako wizualną reprezentacją obaw odczuwanych przez kobiety z całego świata. Z tego właśnie powodu ikoniczne czerwone płaszcze i białe czepki, do których noszenia w „Opowieści podręcznej” zmuszane są podręczne, urosły do rangi symbolu realnej opresji i zaczęły być często noszone na demonstracjach.

Niestety, szybko okazało się, że kontynuowanie historii z powieści na bazie samej inwencji scenarzystów nie było najlepszym pomysłem. Widzowie i krytycy od 2. sezonu „Opowieści podręcznej” zaczęli coraz częściej narzekać na powolne tempo, powtarzalne wątki i brak konkretnego pomysłu na rozwój postaci June (w tej roli Elisabeth Moss). Pokazywana w 2019 roku 3. seria otrzymała zaś jeszcze gorsze recenzje.

Czy ten niedobry trend uda się odwrócić w 4. sezonie? Opublikowany właśnie nowy zwiastun serialu „Opowieść podręcznej” nie daje jasnej odpowiedzi na to pytanie.

Wiele wskazuje na to, że zapowiadana od kilkudziesięciu odcinków rewolucja przeciw Gileadowi nareszcie w pełni ruszy z kopyta, a sama June przetrwała wydarzenia z finału poprzedniej odsłony. Zwiastun 4. sezonu (składający się zarówno z archiwalnych materiałów, jak i zupełnie nowych scen) zapowiada więc kolejny rozdział walki. Działająca w imieniu reżimu Lydia Clements podkreśla jednak, że June nie można już ocalić. Co sugeruje, że Gilead będzie jeszcze bardziej uparcie dążyć do zabicia bohaterki.

REKLAMA

„Opowieść podręcznej” powróci na Hulu w 2021 roku. Nie wiadomo jeszcze, gdzie 4. sezon zadebiutuje w Polsce.

*Autorką zdjęcia tytułowego jest Elly Dassas/Hulu

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA