REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Przyszły rok przyniesie jeszcze więcej Opowieści podręcznej. Margaret Atwood pracuje nad seguelem książki

Opowieść podręcznej to jeden z najważniejszych seriali 2017 roku. Produkcja oparta na powieści Margaret Atwood wyniosła napisaną w latach 80. książkę na szczyty list bestsellerów. Pisarka ujawniła, że pracuje właśnie nad sequelem Opowieści podręcznej.

28.11.2018
20:04
opowieść podręcznej margaret atwood
REKLAMA
REKLAMA

Kontrowersje związane z traktowaniem kobiet w hollywoodzkim środowisku i narodziny ruchu #metoo sprawiły, że wątki poruszane w powieści Margaret Atwood znów zaczęły być aktualne. Opowieść podręcznej przemówiła do czytelników na całym świecie tak mocno, że wydana ponad trzydzieści lat wcześniej powieść znów wskoczyła na listy bestsellerów. A stacja Hulu zrobiła na podstawie powieści Atwood fantastyczny serial.

Twórcy produkcji wkrótce stanęli przed poważnym problemem. Książka miała otwarte zakończenie, ale Atwood nie napisała nigdy żadnej kontynuacji. Powstanie drugiego sezonu wydawało się jednak absolutnym obowiązkiem. Oczekiwali tego zarówno fani, jak i krytycy. Dlatego w 2018 roku pojawiła się druga odsłona Opowieści podręcznej, która nie była już adaptacją twórczości Atwood, a jedynie rozgrywała się w wykreowanym przez nią świecie. Między innymi dlatego nie została też przyjęta przesadnie ciepło.

Drugi sezon był krytykowany za niewiarygodne przemiany niektórych bohaterów, mniej wciągającą historię oraz niewykorzystany potencjał poszerzonego świata. Obrazowi oberwało się także za nietrzymający się sensu finał. Pisarka nie miała władzy nad kształtem dalszej części Opowieści podręcznej, ale w rozmowie z portalem The Guardian zaznaczyła, że nie ma z tym problemu.

Margaret Atwood musiała jednak czuć pewien niedosyt, bo zdecydowała się stworzyć własny sequel Opowieści podręcznej - The Testaments.


Jako pierwsze o The Testaments poinformowało wydawnictwo Penguin Books na swojej oficjalnej stronie internetowej. Powieść zostanie umiejscowiona piętnaście lat po ostatniej scenie z udziałem June. Inspiracją do napisania książki były pytania fanów na temat funkcjonowania Gileadu. Na kształt powieści wpłynęły także wydarzenia z rzeczywistego świata.

REKLAMA

Pisarka poinformowała na swoim Twitterze, że narratorkami historii będą trzy różne kobiety. Nie wiadomo, czy jedną z nich będzie June, ani czy dziewczyna w ogóle pojawi się w The Testaments. Przekonamy się za niecały rok.

Sequel Opowieści podręcznej trafi do sklepów w listopadzie 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA