REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To nie koniec piekła kobiet. Do sieci trafił zwiastun 2. sezonu Opowieści podręcznej

Serial będący ekranizacją powieści Margaret Atwood już od pierwszych odcinków szokował odbiorców przerażającą wizją świata i na myśl przywodził liczne skojarzenia z obecnie występującymi zjawiskami. Wielokrotnie nagradzana produkcja w połowie roku doczeka się swojej kontynuacji.

15.01.2018
9:30
opowieść podręcznej 2 sezon finał emmy
REKLAMA
REKLAMA

Opowieść podręcznej dała się poznać jako antyutopijna koncepcja rzeczywistości, w której kobietom odbierane są podstawowe prawa. Pierwszy sezon produkcji oparty był o powstałą ponad 30 lat temu książkę Margaret Atwood o tym samym tytule. Autorka była zresztą odpowiedzialna za stworzenie scenariusza do serialu ukazującego się w Polsce na platformie Showmax.

Produkcja Hulu od pierwszych chwil napawała lękiem i przerażała swoją brutalnością.

Serial przybliżał widzom system funkcjonowania Gileadu zarządzanego przez ultra religijnych fundamentalistów. W wyniku katastrofy ekologicznej i spadku płodności w buntującym się społeczeństwie, władza w USA trafiła w ręce fanatyków sprowadzających kobiety do roli maszyn rozrodczych podległych rządowi. Stopniowe odbieranie płci pięknej praw do wolności, pracy czy swobody seksualnej pozwoliło na utworzenie hierarchii społecznej. Kobiety, które mimo zmian ekosystemu wciąż pozostały płodne, trafiają do domów Komendantów, którym mają rodzić potomstwo.

Opowiesc podrecznej class="wp-image-87208"

Opowieść podręcznej obrazuje nową rzeczywistość, w której przyszło żyć głównej bohaterce – Offred. Kobieta, mimo wewnętrznego buntu, stara się za wszelką cenę odnaleźć w brutalnym świecie, by odzyskać odebraną jej córeczkę. Emocjonalnego tonu nadaje produkcji forma poprowadzenia narracji. Oczami bohaterki widzimy system funkcjonowania Gileadu, w którym pełno jest przemocy i obłudy, a wszystko to dzieje się "pod okiem Boga".

Sądząc po zwiastunie, kolejny sezon będzie epatował jeszcze większym okrucieństwem.

Jak możemy wywnioskować z fragmentów, wobec podręcznych zostaną zastosowane nowe metody mające nauczyć je posłuszeństwa. Opowieść podręcznej przedstawi widzom także zupełnie nowe okoliczności. Znaczącym wątkiem będzie ciąża Offred, która spotęguje buntowniczy charakter i spryt głównej bohaterki. Kobieta za wszelką cenę będzie chciała ochronić swoje nienarodzone dziecko i wyswobodzić je spod reżimu fundamentalistów. Nowy sezon przybliży również losy pozostałych podręcznych, które w różny sposób będą radziły sobie z narzuconymi im wartościami.

2. sezon produkcji liczyć będzie 13 odcinków, które będą ukazywały się w tygodniowych odstępach. Produkcję zobaczymy w serwisie Showmax.

W najnowszej serii na ekranie ponownie zobaczymy odtwórczynię roli Offred - Elisabeth Moss, Yvonne Strachovski, Josepha Fiennesa oraz Samirę Wiley.

REKLAMA

Produkcja w reżyserii Bruce’a Millera została doceniona przez środowisko krytyków, zdobywając kilka statuetek Emmy, a także niedawno rozdane dwa Złote Globy.

Premiera Opowieści podręcznej będzie miała miejsce 25 kwietnia 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA