REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Podręczne idą na wojnę. Hulu pokazało nowy zwiastun 4. sezonu „Opowieści podręcznej”

„Opowieść podręcznej” dawno przestała być tylko adaptacją powieści Margaret Atwood, stając się jednym z najważniejszych seriali współczesnej telewizji, a dla wielu kobiet też symbolem walki o równe prawa. Produkcja platformy Hulu otrzymała właśnie zwiastun 4. sezonu. Kiedy nowe odcinki będą dostępne dla widzów?

26.02.2021
7:58
Opowieść podręcznej: Podręczne idą na wojnę w zwiastunie 4. sezonu
REKLAMA
REKLAMA

„Opowieść podręcznej” zadebiutowała w amerykańskiej telewizji w 2017 roku i bardzo szybko stała się serialem najsilniej kojarzonym z wzrastającym wówczas ruchem #MeToo. Otwierający sezon produkcji stanowił dosyć wierną adaptację popularnej powieści o tym samym tytule autorstwa Margaret Atwood, ale kolejne części rozwinęły historię June Osborne jako przywódczyni walki o wolność kobiet w Gileadzie. Ubrane w czerwone szaty i białe czepki podręczne stały się też zresztą ważnym symbolem w naszym prawdziwym świecie. Dla niektórych symbolem kontrowersyjnym, o czym niedawno boleśnie przekonał się Tomasz Terlikowski.

Sezony nr 2 i 3 nie doczekały się równie pozytywnych recenzji, ale oglądalność „Opowieści podręcznej” jest na tyle wysoka, by Hulu wciąż chciało produkować następne. Dlatego jeszcze przed premierą 4. odsłony firma przedłużyła swój flagowy serial o jeszcze jeden sezon. A co czeka widzów w najbliższych odcinkach, które zadebiutują w następnym kwartale? Otwarta wojna Gileadu z siłami Osborne, co nowy zwiastun pokazuje bez ogródek.

Opowieść podręcznej” dostała nowy teaser, plakat i oficjalną datę premiery.

Hasło przewodnie nadchodzącego sezonu to „Wolność zapuszcza korzenie”. Potwierdza je powyższy zwiastun, który pokazuje otwarty konflikt między siłami Gileadu a buntownikami pod przewodnictwem głównej bohaterki. Jednocześnie warto zaznaczyć, że krótkie synopsis nowych odcinków zwraca uwagę na ryzyko i niebezpieczeństwo, na które stale narażona będzie June Osborne. Trudności związane z ciągłą walką, chęć oddania sprawiedliwości ofiarom i wywarcia zemsty na oprawcach sprawi, że kobieta zwana niegdyś Offred zaryzykuje zerwanie więzi ze swoimi najbliższymi sojusznikami.

W obsadzie 4. sezonu znaleźli się m.in. Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Ann Dowd i Max Minghella. Dołączy do nich Mckenna Grace, która wcieli się w zupełnie nową postać zwaną Panią Keyes. Co ciekawe, trzy z nowych odcinków zostaną wyreżyserowane przez Elisabeth Moss, czyli główną gwiazdę produkcji.

Amerykańska premiera 4. sezonu serialu „Opowieść podręcznej” już 28 kwietnia tego roku. Na razie nie wiadomo, jak szybko nowe odcinki trafią do Polski.

REKLAMA

* Autorką zdjęcia głównego jest Elly Dassas/Hulu.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA