REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Oppenheimer" będzie hitem. Są już pierwsze reakcje: "Przerażający", "zachwycający", "arcydzieło"

Są już pierwsze reakcje na "Oppenheimera" w reżyserii Christophera Nolana po premierze w paryskim Cinema Le Grand Rex. Z każdej strony napływają entuzjastyczne, na razie krótkie recenzje w mediach społecznościowych na najnowszy film brytyjskiego reżysera. Padają takie określenia jak m.in. "arcydzieło" czy"niesamowity film".

12.07.2023
10:31
oppenheimer christopher nolan premiera kategoria wiekowa
REKLAMA

"Oppenheimer" tuż przed wielką premierą pokazany został w paryskim Cinema Le Grand Rex. Aż trzygodzinny dramat historyczny z udziałem Cilliana Murphy'ego był jednym z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Teraz fani Nolana, którzy planują zobaczyć jego najnowsze dzieło, zapewne nie mogą doczekać się premiery, która będzie miała miejsce 21 lipca, tym bardziej, że reakcje krytyków filmowych oraz widzów na pierwsze pokazy są jak najbardziej pozytywne i entuzjastyczne. Dziennikarze oraz krytycy nie kryją zachwytów nad filmem Christophera Nolana.

REKLAMA

Są już pierwsze reakcje na "Oppenheimer" Christophera Nolana. Zachwyty płyną z każdej strony.

Scenarzystka AP Lindsey Bahr na Twitterze napisała: Oppenheimer Christophera Nolana jest spektakularnym osiągnięciem w jego prawdziwej, zwięzłej adaptacji, pomysłowym opowiadaniu historii i zniuansowanych występach Cilliana Murphy'ego, Emily Blunt, Roberta Downeya Jr., Matta Damona i wielu, wielu innych zaangażowanych (...) Trudno mówić o czymś tak gęstym. Film jest poważnym, filozoficznym dramatem, który jest tak napięty i ekscytujący jak "Dunkierka". A wielki moment - ten moment jest po prostu inspirujący - czytamy.

Z kolei Matt Maytum z "Total Film" podkreślił, że "Oppenheimer" pozostawił go oszołomionego, chwaląc również przy tym kreację Cilliana Murphy'ego. Oppenheimer" wprawił mnie w osłupienie: Epicki dramat historyczny, ale z wyraźną wrażliwością Nolana - napisał.

Josh Horowitz, gospodarz "Happy Sad Confused" napisał: Oppenheimer jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym dziełem Nolana. A to pochodzi od wielkiego wielbiciela Nolana. Widziałem film dwa razy. Nienaganne, wciągające tworzenie filmów na najwyższym poziomie. Cillian Murphy dostaje rolę, na którą zasługuje. Jestem zakochany w twórczości Downeya. Ten wymaga twojej uwagi.

Serwis Atom nazwał film Nolana arcydziełem, podkreślając przy tym, że jest to najlepszy film historyczny w historii.

Dziennikarz Simon Thompson nie tylko pochwalił występ Murphy'ego, ale również był zachwycony pracą operatora Hoyte van Hoytema, nazywając to, co robi "pracą zapierającą dech w piersiach"

Krytyk filmowy Telegraph Robbie Collins określił film Nolana mianem nokautu, który rozciął jego mózg jak drżące jądro plutonu i sprawił, że wręcz szlochał przy końcowych napisach. Z kolei krytyk Vulture Bilge Ebiri podkreśliła, że "Oppenheimer" jest niewiarygodny i przerażający. Słowo, które ciągle przychodzi mi na myśl, to "przerażający. Nieubłaganie dynamiczny, szalenie szczegółowy, skomplikowany dramat historyczny - napisała.

Elsa Keslassy z "Variety" podkreśliła, jak bardzo film miał wpływ na publiczność po napisach końcowych. Zdradziła, że widzowie we Francji pozostali przed kinem Grand Rex jeszcze długo po zakończeniu filmu, debatując i dyskutując.

"Oppenheimer"
REKLAMA

"Oppenheimer". O czym jest film Christophera Nolana?

"Oppenheimer" to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku. Christopher Nolan tym razem pokusił się o stworzenie filmu biograficznego, nakreślając życiorys J. Roberta Oppenheimera, czyli "ojca bomby atomowej". W obsadzie produkcji znalazło się wiele znakomitych nazwisk, m.in. Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon i Robert Downey Jr.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA