REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

Ostry rygor i wojna gangów w zwiastunie 6. sezonu Orange Is the New Black

Orange Is the New Black od samego początku był jednym z nieoczywistych sukcesów platformy Netflix. Widzowie szybko pokochali grupę skazanych kobiet i wciągnęli się w losy więźniarek. W najnowszym sezonie serialu bohaterki opuszczają znane im mury Litchfield i trafiają placówki o zaostrzonym rygorze. Czy ich niełatwa przyjaźń przetrwa nowe warunki?

09.07.2018
19:14
Orange Is the New Black
REKLAMA
REKLAMA

Komediodramat od showrunnerki Jenji Kohan zadebiutował po raz pierwszy na serwisie w 2013 roku i od tego czasu doczekał się już pięciu sezonów. Najnowsza, szósta odsłona serialu trafi na Netliksa 27 lipca. Ma być to sezon dużych zmian i burzenia status quo.

Bohaterki Orange Is the New Black po niedawnym buncie i pacyfikacji przez siły specjalne trafiają do tzw. Maksa, czyli części więzienia o zaostrzonym rygorze. Zostaną tam podzielone między różne grupy (reprezentowane przez inne kolory uniformów), trafią w ręce nowych oprawców i będą musiały zawiązać nietypowe sojusze, by przetrwać.

Na pierwszym opublikowanym zwiastunie produkcji nie ma jednak jednej z bohaterek, czyli Alex Vause. Czyżby scenarzyści planowali zrobić z jej losów niespodziankę?

Po zwiastunie produkcji można wywnioskować, że trudniejsze położenie kobiet nie pozbawi Orange is the New Black typowego humoru i absurdalnych sytuacji rodem z komedii. Scenarzyści serialu wyraźnie chcą też zarazem podnieść stawkę i odnaleźć w znajomych widzom postaciach nowe cechy i możliwości (będzie to również kontynuacja zmian w formule z piątego sezonu). To się chwali, pod warunkiem, że te zmiany będą wynikać z już ugruntowanych charakterów. To swoiste oddzielenie pokazuje również opublikowany plakat.

 class="wp-image-180535"
REKLAMA

W obsadzie szóstego sezonu ponownie znalazły się Taylor Schilling, Laura Prepon, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Dale Soules, Nicky, Selenis Leyva, Laura Gomez i Adrienne C. Moore. Wiadomo również, że to nie będzie jeszcze koniec przygód bohaterem serialu – Netflix już wcześniej zamówił siódmy sezon produkcji.

Orange Is the New Black można oglądać na serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA