REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Orange Warsaw Festiwal 2021 odbędzie się w... 2022 roku. Poznaliśmy pierwszych artystów

Długo żyliśmy nadzieją na powrót lata pełnego festiwali muzycznych, ale niestety będziemy musieli na nie poczekać jeszcze przynajmniej rok. Organizatorzy Orange Warsaw Festival zdecydowali się przełożyć swoją imprezę. I nie ma co się łudzić – za nimi z pewnością pójdą kolejni.

29.03.2021
9:31
Orange Warsaw Festival 2021 w 2022 roku. Co z festiwalami w Polsce?
REKLAMA
REKLAMA

Orange Warsaw Festival to jeden z największych letnich festiwali muzycznych w Polsce, na którym od 2008 roku goszczą gwiazdy mainstreamu. Do tej pory na wydarzeniu wystąpili m.in. Snoop Dogg, Kings of Leon, Outcast, Lana Del Rey, Limp Bizkit, Beyonce, The Offspring, Pixies, The Prodigy i wielu innych.

Po zeszłorocznym wybuchu pandemii koronawirusa, 13. edycja została przełożona na ten rok. Niestety i ona zaliczy obsuwę. „Nawet przy spełnieniu optymistycznych wariantów zaszczepienia, w panującej obecnie rzeczywistości i uwarunkowaniach międzynarodowych, przygotowanie festiwalu w planowanym terminie nie jest możliwe” napisał Alter Art, organizator festiwalu.

To była ta zła wiadomość. Jest też jedna dobra. Już teraz wiadomo, że na przyszłorocznej imprezie wystąpi gwiazdy amerykańskiego rapu – Tyler, The Creator oraz formacja Brockhampton. Artyści potwierdzili już swój udział, a kolejni mają zostać ogłoszeni wkrótce.

Organizatorzy zapewniają, że zakupione bilety nie tracą ważności i apelują do ich zachowania, a nie zwracania.

„Ta sytuacja jest zła, przygnębiająca i bardzo dla nas frustrująca, ale już widać światło w tunelu! Wraz z postępującym procesem szczepień zaczynamy pracę nad edycją 2022!” — czytamy w oświadczeniu. Alter Art obiecuje na koniec „epicki” festiwal. Nowa data to 3-4 czerwca 2022 roku.

Orange Warsaw Festiwal w 2022 roku – ogłaszają organizatorzy

Co z innymi dużymi festiwalami muzycznymi? Na stronie Open'era (również organizowany przez Alter Art) nadal nie ma informacji o ewentualnej zmianie daty. Ostatni post pochodzi z końcówki lutego i możemy się z niego dowiedzieć, że „Od wielu miesięcy przygotowujemy tegoroczną edycję i pracujemy nad różnymi rozwiązaniami, zależnymi od rozwoju sytuacji pandemicznej. Scenariuszy jest wciąż kilka, ale dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy, jeżeli tego wyścigu z czasem w roku 2021 nie wygramy”.

REKLAMA

Strony w mediach społecznościowych Pol'and'rocku też póki co wyglądają tak, jakby festiwal miał się odbyć. Podobnie jest np. z Off Festivalem czy Audioriver. Jednak wieści z zagranicy nie napawają optymizmem, a headlinerzy zwykle obskakują na trasie kilka imprez, więc anulowanie jednego wydarzenia może skutkować wstrzymaniem całego tournée, a wraz nim i wydarzenia. Tegoroczny legendarny festiwal Glastonbury został odwołany już w styczniu. Na początku marca na podobny krok zdecydowali się m.in. organizatorzy hiszpańskiej Primavery, a także angielskiego Download Festival.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA