REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale

TVP przeniesie życie Agnieszki Osieckiej na mały ekran. Kto zagra główną rolę w serialu „Osiecka”?

Telewizja Polska pracuje obecnie nad kształtem dwóch najbliższych ramówek. Najciekawszym z planowanych seriali jest fabularna produkcja o życiu Agnieszki Osieckiej. W tytułową bohaterkę na rożnych etapach życia wcielą się dwie aktorki. Kiedy „Osiecka” trafi do telewizji?

09.08.2019
10:49
TVP rozpoczęło zdjęcia do serialu „Osiecka”. Artystkę zagrają dwie aktorki
REKLAMA
REKLAMA

Agnieszka Osiecka to postać, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Poetka, dziennikarka, autorka tekstów piosenek, reżyserka i pisarka w jednym – była osobą o licznych talentach. Nie wspominając o bogatym życiu intelektualnym i towarzyskim, w którym uczestniczyła. Od czasu śmierci artystki w 1997 roku jej teksty tylko zyskały na popularności i zaczęły być coraz mocniej doceniane. Dlatego nikogo nie dziwi, że powstanie serial oparty na jej życiu.

Pomysłodawczynią projektu jest Joanna Ochnik. Za reżyserię „Osieckiej” odpowiadają Robert Gliński i Michał Rosa, a scenariusz serialu napisali Maciej Karpiński i Maciej Wojtyszko. Produkcja będzie liczyć trzynaście odcinków, dla których sceną będzie życie kulturalne Warszawy i całej polski na przełomie kilkudziesięciu lat. Oprócz tytułowej bohaterki na ekranie sportretowane zostaną również inne autentyczne postaci, w tym Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Elżbieta Czyżewska i Jeremi Przybora.

Do roli Agnieszki Osieckiej zaangażowane zostały dwie aktorki – Eliza Rycembel i Magdalena Popławska.

osiecka serial class="wp-image-312312"
Foto: Materiały prasowe

Obie wcielą się w artystkę na różnych etapach życia. W obsadzie „Osieckiej” pojawią się także m.in. Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Jędrzej Hycnar, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki, Tomasz Włosok, Aleksandra Pisula, Aleksandra Konieczna oraz Wiktoria Gorodeckaja. Telewizja Polska zapewnia, że bazą dla twórców serialu były dostępne biografie Agnieszki Osieckiej, a także poświęcone jej materiały archiwalne.

REKLAMA

Zdjęcia do produkcji już ruszyły. Za ten aspekt produkcji odpowiadać będzie Adam Bajerski, scenografią zajmie się Ryszard Meliwa, a kostiumami Ewa Gronowska. TVP nie ujawniło na razie dokładnej daty premiery, ale nastąpi ona najwcześniej w 2020 roku. Nieznany jest również kanał, na którym wyemitowana zostanie „Osiecka”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA