REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Oskarowe adaptacje książek - co warto przeczytać przed galą

Dziś promocja skierowana głównie do miłośników kina, oczekujących na galę rozdania Oscarów. W ofercie książki, stanowiące inspirację do nakręcenia filmów nominowanych do złotych statuetek.

Ceremonia rozdania Oscarów rozpocznie się o 2.30 w nocy z niedzieli 24. na poniedziałek 25. lutego. Dla tych, którzy z niecierpliwością odliczają kolejne godziny, pogrążając się w marzeniach o wyprawie w przyszłość i poznaniu zwycięzców, lub choćby przyspieszeniu czasu, mamy rozwiązanie. Wciągająca lektura! Zależnie od potrzeb: pochłania czas lub umożliwia teleportację (przynajmniej wyobrażeniową) w niemal dowolnie wybrane miejsce. W tym wypadku dodatkowo bezpośrednio wiąże się ze zbliżającymi się wielkimi krokami Oscarami.

23.02.2013
19:11
Oskarowe adaptacje książek - co warto przeczytać przed galą
REKLAMA
REKLAMA

Poradnik pozytywnego myślenia, Anna Karenina oraz Życie Pi to trzy objęte promocją książki, na podstawie których nakręcone zostały filmy, pretendujące do miana zwycięzców złotych statuetek. Pierwsza z nich, dostępna za 17,90 zł, opowiada o Pacie, mężczyźnie, który wbrew kolejnym życiowym niepowodzeniom, myśli pozytywnie. Wierzy, że jego starania ostatecznie przyniosą pozytywny efekt, a zmienny los tym razem uczyni go szczęśliwym. Swego przekonania nie porzuca pomimo kolejnych małych, prywatnych katastrof, jak odejście żony, czy porażka ukochanej drużyny. Warto dodać, że film Poradnik pozytywnego myślenia został nominowany w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany.

W owej kategorii o palmę pierwszeństwa powyższy tytuł będzie walczył z adaptacją bestsellera autorstwa Yanna Martela, Życie Pi. Ta znana powieść to historia Piscine Patela, który wraz z kilkoma zwierzętami (tygrysem, zebrą, hieną i orangutanem - z czego tygrys jawi się jako szczególnie ważna postać) ocalał z katastrofy statku. W książce opisane zostało życie głównego bohatera, dryfowanie po Oceanie Spokojnym przez 227 dni oraz ocalenie. Życie Pi w wersji elektronicznej nabyć można za 16,90 zł.

REKLAMA

Przez wzgląd na brak nominacji na zwycięstwo w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany nie może liczyć Anna Karenina. Fani filmu inspirowanego jedną z najsłynniejszych powieści Lwa Tołstoja, mogą jednak liczyć na sukces produkcji w czterech innych kategoriach (najlepsza muzyka oryginalna, scenografia, kostiumy oraz zdjęcia).
Nim jednak zasiądziecie do kibicowania ekranizacji, proponujemy lekturę oryginału, autorstwa rosyjskiego pisarza, który zakupić można za 14,90 zł. Anna Karenina to tragiczna historia tytułowej Anny, pięknej kobiety, matki Siergieja i żony Aleksja. Niekochana przez męża, wdała się w romans z Wrońskim. Ulegnięcie owemu niekontrolowanemu porywowi serca doprowadziło do upadku i śmierci kobiety.

Bez względu na to, jak dobre nie byłyby filmowe adaptacje, zawsze warto wrócić do źródeł, a więc do stanowiących podstawę i inspirację książek. Oferta ta jest więc niewątpliwie trafionym pomysłem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA