REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Rosyjskie boty w służbie Najwyższego Porządku. Akcja #HuxLive zadziwiła reżysera Ostatniego Jedi

Amerykanie nie od dziś mają wielki problem z rosyjską ingerencją w sprawy o najwyższym politycznym znaczeniu. Okazuje się jednak, że rosyjskie boty nie ograniczają się tylko do działalności na terenie USA. Mieszają się również w polityczne decyzje z odległej galaktyki.

13.03.2018
21:15
star wars general hux
REKLAMA
REKLAMA

Setki rosyjskich kont na Twitterze w trakcie zmasowanej akcji próbowały przekonać reżysera filmu Ostatni Jedi, Riana Johnsona, by nie zabijał dowódcy Najwyższego Porządku, generała Huxa. Nie wiadomo, czy twórcy Ostatniego Jedi w ogóle brali śmierć Huxa pod uwagę. Rosyjskie boty widziały jednak to zagrożenie i od momentu rozpoczęcia produkcji zasypywały reżysera wpisami pod hashtagiem #HuxLive.


Na tę akcję zwrócono uwagę przy okazji premiery Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi na VOD oraz płytach DVD i Blu-ray. Jednym z dodatków zawartych na wersji Blu-ray filmu jest półtoragodzinny dokument Reżyser i Jedi autorstwa Anthony'ego Wonke'a. Produkcja pokazuje prace nad XVIII Epizodem Gwiezdnej sagi od kuchni, a także wpływ internetowej społeczności na kształt produkcji.

Wpisy rosyjskich botów charakteryzują się łamaną angielszczyzną i niewielkim sensem wypowiedzi. Wszystkie zgodnie nawołują, by nie zabijać dowódcy First Order. Skonfundowani autorzy dokumentu zastanawiają się nad celowością takiego działania, ale nie dochodzą do żadnego konkretnego wniosku.

Niesamowite. To skoordynowane działanie wszystkich tych rosyjskich kont. Są ich setki – mówi Johnson w jednej ze scen dokumentu.

Star wars kylo ren class="wp-image-142636"

#HuxLive wydaje się wyrazem rosyjskiego uwielbienia dla autorytarnych działań Najwyższego Porządku.

REKLAMA

A może chodziło po prostu o trolling w czystej postaci? Wydaje się wątpliwe, byśmy kiedykolwiek mieli poznać prawdziwe motywy stojące za akcją rosyjskich botów.

Polscy fani Ostatniego Jedi nie będą jednak mogli czerpać radości z oglądania materiałów dodatkowych zawartych na nowych wydaniach filmu, które na świecie zadebiutują 27 marca tego roku. Ósmy epizod Gwiezdnych wojen na razie nie pojawi się w Polsce ani na VOD, ani na płytach, co stanowi doskonale pole do popisu dla stron z pirackimi treściami. Jak widać nie tylko botom zależy na dalszym panowaniu bezprawia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA