REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

The Last Jedi na Blu-ray i w VOD. Znamy zawartość wydania i datę premiery

Disney zapowiedział premierę filmu The Last Jedi na Blu-ray i w VOD. Znamy zawartość wersji cyfrowej i płytowej najnowszego epizodu sagi Star Wars i wiemy, kiedy najnowsze Gwiezdne wojny trafią do fanów.

20.02.2018
18:49
the last jedi ostatni jedi blu ray dvd vod 1
REKLAMA
REKLAMA

The Last Jedi miał kinową premierę pod koniec minionego roku. Po kwartale przyszła pora na wydanie filmu na płytach oraz w serwisach wideo na żądanie. Disney podał datę premiery oraz zdradził, na jakie bonusy mogą liczyć klienci.

Najnowszy epizod Star Wars w wersji cyfrowej zadebiutuje 13 marca 2018 roku. Dwa tygodnie później, czyli 27 marca, pojawi się wydanie płytowe, w tym na nośniku Blu-ray, ósmej części Gwiezdnych wojen.

Ostatni Jedi na Blu-ray i w VOD - lista bonusów.

Klienci, którzy zdecydują się na zakup filmu, mogą liczyć na ok. 20 minut dodatkowego materiału w postaci usuniętych scen. Nie będą wkomponowane w film, a można je obejrzeć osobno, opcjonalnie z komentarzem reżysera i scenarzysty The Last Jedi, Riana Johnsona. Oprócz tego komentarz reżysera pojawi się jako dodatek do normalnej wersji filmu.

Wydanie płytowe będzie zawierać też dodatkowe wideo zatytułowane The Director and the Jedi, w którym reżyser opowie o popkulturowym fenomenie Star Wars. Bonusowe materiały przybliżą też widzom naturę Mocy w interpretacji Riana Johnsona, która wywołała sporo kontrowersji wśród fanów, w materiale Balance of the Force.

Inne dodatki w The Last Jedi:

  • Lighting the Spark - twórcy filmu postanowili również pokazać, jak powstawała scena bitwy kosmicznej otwierającej film;
  • Snoke and Mirrors - materiał wyjaśnia, w jaki sposób powołano do życia Snoke’a dzięki technice motion capture;
  • Showdown on Crait - kompleksowo przedstawiony proces powstawania scen na tej fikcyjnej planecie;
  • Andy Serkis Live! (One Night Only) - Rain Johnson prezentuje dwie sekwencje z filmu, z których pojawia się Andy Serkis;
  • Meet the Porgs - materiał pokazujący w jaki sposób stworzono urocze stworki (ekskluzywny dla sieci sprzedaży Target).
the last jedi ostatni jedi blu ray dvd vod 1 class="wp-image-135481"

Ostatni Jedi w HD i 4K Ultra HD.

Disney potwierdził, że The Last Jedi w cyfrowej dystrybucji pojawi się w dwóch wersjach różniących się rozdzielczością. W przypadku dystrybucji na nośnikach fizycznych można liczyć na płyty Blu-ray 4K Ultra HD i zwykłe Blu-ray.

REKLAMA

W sprzedaży pojawią się różne edycje filmu. W przypadku wersji 4K Ultra HD można liczyć na wsparcie dla technologi Dolby Vision HDR oraz Dolby Atmos. Film trwa 152 minuty, a obraz ma proporcje 2.39:1.

Disney zaznacza jednak, że dostępność bonusowych materiałów w wydaniu zależy od wydawcy. Czekamy jeszcze na informację, w jakiej formie i kiedy dokładnie Ostatni Jedi zostanie wydany w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA