REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jean-Claude Van Damme kopie tyłki w „Ostatnim najemniku”. Chcesz więcej? Sprawdź te filmy online

„Ostatni najemnik” doskonale radzi sobie na Netfliksie, podbijając TOP 10 najpopularniejszych produkcji w serwisie. Jean-Claude Van Damme to ikona, ale z łatwością znajdziecie w ofertach VOD kilka lepszych filmów akcji z jego udziałem.

05.08.2021
11:02
ostatni najemnik van damme filmy netflix
REKLAMA

„Ostatni najemnik” z Jean-Claudem Van Damme'em zbiera za granicą mieszane recenzje i choć nasz redaktor spojrzał na film przyjaznym okiem, ja jestem raczej z tych, dla których obraz Netfliksa okazał się rozczarowaniem wypełnionym nieudolnymi śmieszkami z konwencji kina akcji, a do tego nie oferującym żadnych przyzwoitych scen walk. Nic to – JCVD to ikona, do której nie sposób nie czuć sympatii, a portfolio ma facet przebogate. Sprawdźmy więc najlepsze propozycje filmów akcji z jego udziałem, które obejrzycie na VOD.

REKLAMA

Ostatni najemnik: podobne filmy z Van Damme'em online

JCVD

Wielu krytyków jest zdania, że jest to jedna z najlepszych ról Van Damme'a w całej jego karierze (okazało się, że w razie konieczności potrafi znakomicie zagrać twarzą – vide genialna scena monologu). Film jest autoironicznym podsumowaniem kariery JCVD, który gra w nim... samego siebie. Jest podejrzany o napad na belgijską pocztę, a wkrótce rozpoczynają się dramatyczne negocjacje gwiazdy z policją. Stawką jest życie zakładników. Pozycja obowiązkowa, bo to jest – tak po prostu – bardzo fajny film.

Znajdziecie go w Amazon Prime, Ipli, Rakutenie, CANAL+ czy CDA Premium.

Kickboxer

Godny reprezentant akcyjniaków swoich czasów. Van Damme jako Amerykanin Kurt Sloane, który podejmuje trening pod czujnym okiem tajlandzkiego mistrza, by stanąć do walki z oprawcą własnego brata, Erica. Brat był mistrzem świata w kickboxingu, który w walce został sparaliżowany do końca życia. Xian, mistrz sztuk walki, przygotowuje Kurta do stawienia czoła przeciwnikom. Fantastyczne sceny pojedynków, błyszczący od potu Van Damme i praca kamery godna najlepszych ekranowych bijatyk. Najlepsza część długiej serii, z której najnowsza („Odwet”) również okazała się godna uwagi.

Do obejrzenia na vod.pl, TVP VOD, CDA Premium.

Krwawy sport

Esencja ejtisowych bijatyk. To znaczy: kino ze średniej półki, ale najlepsze w swojej kategorii. Obecnie już bardziej uroczy, niż emocjonujący, ale frajdę wciąż zapewnia pierwszorzędną. To on w istocie zapoczątkował eksplozję hollywoodzkiej kariery JCVD. Opowieść oparta na relacjach Franka W. Duxa (najpewniej zmyślonych) skupia się na najlepszych wojownikach różnych stylów walki, przygotowujących się do udziału w nielegalnym turnieju w Hongkongu.

Do obejrzenia dzięki iTunes Store.

Uniwersalny żołnierz

Dobra, „jedynka” nie jest nawet najlepszym filmem z serii, ale to w tym filmie Ronalda Emmericha z 1992 roku w kultowych rolach spotkali się JCVD i Dolph Lundgren (dwie ikony mariażu aktorstwa ze sportem). W tej historii wcielają się w żołnierzy, którzy wzajemnie zabili się w Wietnamie, lecz po 25 latach zostali reanimowani w tajnym projekcie amerykańskiej armii. Jasne, w roku premiery zgarnął przeciętne (a nawet kiepskie) recenzje, ale kultem obrósł nie bez powodu. Tym bardziej, że zręcznie podejmuje temat postwietnamskiej traumy.

Do obejrzenia na Amazon Prime Video.

Niezniszczalni 2

Osobiście uwielbiam całą trylogię „Niezniszczalnych”, ale to „dwójka” okazała się posiadającą największe serducho (i cieszącą się najbardziej przychylnymi opiniami) odsłoną. W drugiej części tej zrzeszającej legendy kina akcji serii JCVD wcielił się w antagonistę. Znakomity hołd dla klasyków gatunku, odpałowe one-linery i suchary, tona autoironii. Koniecznie!

Do obejrzenia w serwisach Cineman i Rakuten.

REKLAMA

Nagła śmierć

JCVD jako inspektor pożarnictwa, który samotnie podejmuje walkę z terrorystami, nie podejrzewając nawet, że przeciw sobie ma również zdrajców infiltrujących szeregi stróżów prawa. Inspektor podejmuje próbę ocalenia nieświadomych widzów i wiceprezydenta znajdujących się na zagrożonej przez terrorystów hali sportowej w trakcie rozgrywek o Puchar Stanleya. To taka „Szklana pułapka” z JCVD zamiast Willisa i halą zamiast wieżowca, reszta pozostaje dość podobna i (niemalże) równie satysfakcjonująca.

Do obejrzenia na iTunes Store.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA