REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

"Ostatnia butelka", czyli historia najstarszej butelki wódki w kilku minutach

"Ostatnia butelka" to kilkuminutowe wideo, pokazujące historię prawdopodobnie najstarszej polskiej butelki wódki, która zachowała się w całości do dzisiejszych czasów. Film ukazał się na kanale producenta alkoholu, J. A. Baczewski, więc jest swoistą reklamą firmy, ale jeśli od teraz będziemy tak promować produkty, to ja nie mam nic przeciwko.

27.03.2015
9:16
Ostatnia butelka - historia butelki wódki ukradzionej w 1945 roku
REKLAMA
REKLAMA

Bohaterem filmu jest 94-letni Stefan Płażak, ochotnik w Kampanii Wrześniowej, podchorąży AK "Ghandi", który w czasie wojny pracował w wytwórni monopolu spirytusowego. Mężczyzna opowiada swoje losy od czasów, kiedy był młodym chłopcem, poprzez dni okupacji niemieckiej i radzieckiej, aż do dziś. A wszystko to związane jest z jedną, ostatnią butelką, która ma być tak naprawdę najważniejszą postacią w tej historii.

REKLAMA

Jest coś poruszającego w tym filmie, który jest historią butelki wódki ukradzionej w 1945 roku. Wzrusza opowieść człowieka, który przeżył II wojnę światową i który wprost mówi o swoich licznych kradzieżach. Aż chciałoby się posłuchać o całym jego życiu, znaleźć więcej ciekawostek, sytuacji trudnych i zabawnych ostatniego wieku.

"Ostatnia butelka" to świetna realizacja, opowieść i zdjęcia. Oby takie "reklamy" częściej można było znaleźć w polskim Internecie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA