REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

O.S.T.R. polubił World of Tanks. Tak bardzo, że nagrał z Żywiołakiem piosenkę o czołgach

Na ten moment gracze czekali bardzo długo. Do sieciowej gry World of Tanks wjeżdżają nasze czołgi. O.S.T.R. i zespół Żywiołak nagrali z tej okazji piosenkę Polska siła.

29.08.2018
17:20
polskie czołgi world of tanks wargaming ostr polska siła
REKLAMA
REKLAMA

World of Tanks to jedna z popularniejszych gier sieciowych, która ma w naszym kraju wielu fanów - twórcy naliczyli ponad 3,6 mln zarejestrowanych kont. Rodzimi gracze od lat biorą udział w zmaganiach wirtualnych czołgów, a Wargaming postanowiło ich dopieścić, wprowadzając polskie czołgi.

To spore wydarzenie zarówno dla fanów, jak i dla dewelopera, który określa Polskę jednym z kluczowych europejskich rynków. Z tej okazji do współpracy został zaproszony raper O.S.T.R. wraz z zespołem Żywiołak. Nagrali wspólnie piosenkę, która celebruje polską wojenną myśl techniczną.

Polskie czołgi - Polska siła.

O.S.T.R. stworzył hip-hopową interpretację projektu muzycznego. Kawałkowi towarzyszy również teledysk, w którym raper szykuje czołg do walki. Przyznaje przy tym, że prywatnie jest wielkim fanem gier wideo, a tematyka wojenna w produkcjach interaktywnych jest mu bliska.

Dla artysty stworzenie piosenki na potrzeby gry wideo było nowym doświadczeniem. Z pewnością pomogło to, że jak informuje, grał wcześniej w World of Tanks, a miłośnikiem gier wojennych jest od dziecka. O.S.T.R. zwraca przy tym uwagę na to, że gra ma walor edukacyjny, a nie tylko rozrywkowy.

Teledysk to nie wszystko.

Wargaming do kwestii czołgów rodem z kraju nad w World of Tanks Wisłą podeszło kompleksowo. To nie tylko biało-czerwone skórki na istniejące w grze maszyny, tylko zupełnie nowe projekty. Gracze będą mogli zdobyć w ramach polskiego drzewka 10 klasycznych maszyn oraz dwie typu premium.

Linia rozpoczyna się lekkimi czołgami 4TP, 7TP, 10TP i 14TP. Kolejne maszyny to średnie czołgi 25 TP KSUST II, projekty inżyniera Edwarda Habicha - 40TP oraz 45TP. Na górze polskiego drzewa technologicznego znajdziemy 53TP Markowskiego, 50 TP Tyszkiewicza i 60TP Lewandowskiego (…) Czołgi premium to zupełnie nowy 50TP prototyp oraz Pantera „Pudel” zdobyta przez Powstańców Warszawskich.

Polskie maszyny mają cechować się wysokimi obrażeniami zadawanymi przez pojedyncze strzały oraz dobrą depresją dział. Jak podaje Wargamin, projekty odnaleziono w archiwach polskich instytutów naukowych, badawczych i technicznych. Do gry dodana została też polska mapa „Studzianki”.

REKLAMA

Oprócz tego Wargaming przygotowało dla fanów również inne niespodzianki. Jedną z nich jest możliwość zdobycia w trakcie rozgrywki tankietki TKS - wystarczy zagrać raz przed końcem września. Czołg premium zostanie przypisany do konta gracza.

Oprócz tego zapowiedziano spotkanie fanów, które odbędzie się 16 września w godz. 10:00–18:00 w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 3). Wstęp na imprezę jest darmowy. Wśród atrakcji znajdzie się polski czołg 7TP. Odbędzie się też koncert zespołu Żywiołak.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA