REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ostre przedmioty to nadal piekielnie intrygujący thriller

Drugi odcinek serialu Ostre przedmioty może nie przynosi zbyt wielu nowych informacji. Za to skutecznie nakręca atmosferę tajemnicy i napięcia.

16.07.2018
18:29
ostre przedmioty
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga, tekst zawiera spoilery dotyczące serialu Ostre przedmioty.

Mieszkańcy Wind Gap, rodzinnego miasteczka Camille Preaker (Amy Adams), szepczą po kątąch, plotkują, obgadują i oceniają. Nawet podczas stypy po pogrzebie Natalie, kolejnej bestialsko zamordowanej dziewczynki. Camille spotyka ludzi, których przez lata nie widziała, między innymi grupkę równieśniczek, dla których stypa zdaje się być niezwykle atrakcyjnym spotkaniem towarzyskim i okazją do plotkowania. W drugim odcinku serialu poznajemy nieco lepiej główną bohaterkę, obserwujemy w dalszym ciągu jej dziwną matkę i zastanawiamy się, co tak naprawdę między nimi zaszło.

Pytania się nawarstwiają.

Matka Camille, Adora, to postać osobliwa. Nadopiekuńcza matka, przejmująca się opinią innych kobieta, znerwicowana i straumatyzowana osoba. Jeszcze nie dowiedzieliśmy się, jak umarła jej córka Marian. Twórcy budują wokół tego wątku bardzo intrygującą, tajemniczą narrację. Adora kryje w sobie mnóstwo demonów, których przez lata nie była w stanie się pozbyć.

Całkiem podoba mi się to, że w drugim odcinku w zasadzie niewiele się dzieje. Dzięki temu twórcy mają pole do skupienia się na psychice głównych bohaterów, zwłaszcza Camille. Ta po raz kolejny rozmawia przez telefon ze swoim szefem, którego rady wykraczają znacznie poza normalne obowiązki naczelnego. Zdaje się, że wie on dużo o przeszłości dziennikarki, także o problemie z alkoholem, zaś jej przyszłość i kariera leżą mu na sercu. Czy z takim wsparciem kobiecie uda się nie tylko przygotować świetny tekst, ale także uporać z przeszłością?

Taki jest cel tego wyjazdu.

W drugim odcinku, w relacji chłopca będącego świadkiem jednego z porwań, pojawia się zagadkowa postać kobiety w bieli. Policja nie zwraca uwagi na opowiadania chłopca, twierdząc, że to jedna z historyjek, którymi straszone są dzieci. Natychmiast pojawia się skojarzenie z jednym ze zdjęć promocyjnych serialu, na którym Adora ubrana jest cała na biało. Jednak, czyż nie byłoby to zbyt proste?

W głównej bohaterce zaczyna budzić się detektyw. Widzimy, jak coraz bardziej wnika w sprawę i jak coraz bardziej zależy jej na dotarciu do prawdy. Robi to mimo upomnień matki, która nie chce, by córka mieszała się w tak delikatną sprawę. Sytuacja w ich domu wygląda tak, jakby przez lata nieobecności Camille nic się nie zmieniło - Adora traktuję ją jako swoją nastoletnią córkę, stara się ją kontrolować i mówić jej, jak powinna się zachowywać.

Ciekawe, jak długo Camille wytrzyma tę toksyczną atmosferę.

Na pewno nie podda się tak prędko, jeśli chodzi o sprawę morderstw. Mimo, iż wszyscy i wszystko w tym mieście starają się ją od tego odwieźć. Do tego momentu Ostre przedmioty to świetnie skrojony thriller. Ujawniający dokładnie tyle, ile trzeba, skupiający się na psychice i przeżyciach głównych bohaterów, którzy są niezwykle skomplikowani. Jak na przykład Richard Willis, detektyw z Kansas, który, podobnie jak Camille, może spojrzeć na sprawę z perspektywy kogoś z zewnątrz, osoby niezamieszanej w lokalne sprawy. Tych dwoje może już niedługo połączyć siły.

REKLAMA

Dwa pierwsze odcinki serialu Ostre przedmioty znajdziecie na stronie HBO GO.

Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA