REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Amerykańscy żołnierze muszą powstrzymać nazistowskie eksperymenty. Zobacz zwiastun filmu Overlord

Nadchodzi nowy film, o którym mówiono, że może być kolejną odsłoną popularnej serii Cloverfield. Producent, J.J. Abrams, zaprzecza, ale i tak film wojenny z zombie zapowiada się bardzo interesująco.

19.07.2018
10:32
overlord j.j. abrams
REKLAMA
REKLAMA

Projekt: Monster, Cloverfield Lane 10 i Paradoks Cloverfield to filmy, które na pierwszy rzut oka nie są ze sobą powiązane, ale jednak stanowią jeden cykl. Mimo tego, że każdy z obrazów przedstawia inną historię, łatwo zauważyć, iż pewne drobne wątki i historie przeplatają się ze sobą. Ta subtelna łączność między obrazami jest wdzięcznym tematem do spekulacji i dyskusji, które dotyczą m. in. chronologii filmów.

Mimo iż seria jest naprawdę bardzo dobra, to nie ma ostatnio zbyt wiele szczęścia. Ostatni z filmów, Paradoks Cloverfield, miał swoją premierę na Netfliksie i zebrał niezbyt entuzjastyczne oceny od krytyków. Następną częścią cyklu miał być film zatytułowany Overlord. Jakiś czas temu J.J. Abrams, producent wszystkich dotychczasowych odsłon, powiedział jednak, że nadchodzący obraz nie będzie częścią wspomnianego cyklu.

Akcja filmu Overlord będzie rozgrywała się w czasie II wojny światowej.

Bohaterami mają być spadochroniarze, którzy zostają zrzuceni na teren wroga i muszą wykonać pewną bardzo ważną misję. Wszystko to ma odbywać się na dzień przed lądowaniem aliantów w Normandii, a więc w 1944 roku. Dzień, w którym rozpoczęły się te działania, nazywany jest D-Day i jest częścią większej akcji militarnej znanej właśnie jako Operacja Overlord.

REKLAMA

Mimo że spokojnie możemy ten obraz nazwać filmem wojennym, to grupa amerykańskich bohaterów będzie musiała zmierzyć się z nadnaturalnym zagrożeniem. Ze zwiastuna łatwo można wywnioskować, że żołnierze będą musieli poradzić sobie ze skutkami nazistowskich eksperymentów.

W zwiastunie słychać Hells Bells AC/DC. Producentem obrazu jest J.J. Abrams, a nakręci go Julis Avery. W filmie wystąpią m. in. Jovan Adepo, Jacob Anderson, John Magaro. Amerykańska premiera zaplanowana jest na 25 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA