REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowe oczko w głowie krytyków. Toy Story 2 już nie jest najlepiej ocenianym filmem na Rotten Tomatoes

To nie było To. Żadne tam Gwiezdne wojny. Nawet nie superbohaterowie ze stajni Marvela czy DC, tylko niedźwiadek z Paddinton 2 skradł serca krytyków serwisu Rotten Tomatoes w minionym roku.

19.01.2018
18:04
paddington 2
REKLAMA
REKLAMA

Paddington 2 rozbiło pomidorowy bank. Obraz Paula Kinga zdobył uznanie wśród amerykańskich krytyków i otrzymał dziś miano najlepiej ocenianego w całej historii agregatora recenzji Rotten Tomatoes, przebijając poprzedni hit sprzed 19 lat.

Jak widać, nawet dorosłym krytykom do gustu przypadają familijne produkcje, kierowane przede wszystkim do dzieci. Wcześniej zaszczytne miano najlepiej ocenianego filmu w Rotten Tomatoes przypadało kultowemu Toy Story 2.

Paddington 2 zebrał już aż 165 pozytywnych recenzji.

Oba filmy, czyli Toy Story 2 i Paddington 2, mają średnią ocen 8,6/10, ale kontynuacja opowieści o przygodach Buzza i Woody’ego z 1999 roku może pochwalić się 163 recenzjami oceniającymi film jako fresh. Paddington 2 dostał o dwie pozytywne recenzje więcej i zachował wynik na poziomie 100 proc.

Kontynuacja opowieści o animowanych niedźwiedziach nie trafiła też jak na razie na recenzenta, którego by nie urzekła. Dzięki temu Paddington 2 zdetronizował Toy Story. W przypadku poprzedniej części serii pojawiło się 141 recenzji, z których negatywne były 3. Pierwszy Paddington ma noty 98 proc. i 7,9/10.

Co ciekawe najlepiej oceniany film przez krytyków ponownie nie jest pierwszą częścią z cyklu.

Jak widać na przykładzie Toy Story 2 i Paddington 2, twórcy muszą najpierw wyciągnąć wnioski z błędów, żeby później uniknąć ich przy okazji sequeli. Nie jest to jednak reguła. Jeszcze dwa inne filmy mogą pochwalić się wynikiem 100 proc. w Rotten Tomatoes: Remembrance of Things to Come (2001) oraz Man on Wire (2008).

W ubiegłym roku bardzo dobry wynik osiągnął też film Lady Bird. Niestety po jakimś czasie pojawiła się pierwsza negatywna ocena obok aż 217 pozytywnych.

REKLAMA

Entuzjazmu krytyków wobec Paddington 2 w dużej mierze podzielają też widzowie.

90 proc. osób, spośród 4455 użytkowników Rotten Tomatoes oceniających Paddington 2, uznało film za warty obejrzenia. W przypadku pierwszej części było to 80 proc., a Toy Story 2 miało wynik 86 proc.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA