REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powstanie mini serial na podstawie „Pana Mercedesa” Stephena Kinga

Wydana w poprzednim roku powieść kryminalna „Pan Mercedes” autorstwa Stephena Kinga doczeka się ekranizacji. Adaptacja będzie miała formę kilkuodcinkowego mini serialu.

14.01.2015
11:30
Powstanie mini serial na podstawie „Pana Mercedesa” Stephena Kinga
REKLAMA
REKLAMA

„Pan Mercedes” to pierwszy pełnoprawny kryminał w dorobku „mistrza horroru” Stephena Kinga. Opowiada on o prowadzonym przez emerytowanego policjanta  Bill Hodges śledztwie w sprawie tajemniczego „mordercy z mercedesa”, którzy przed laty wjechał samochodem w tłum ludzi i zbiegł z miejsca zbrodni. Hodges otrzymuje list, w którym Pan Mercedes – jak nazwały go media – odgraża się, że przygotowuje kolejny zamach, w którym zginąć ma nieporównywalnie więcej niewinnych. Były policjant, by go powstrzymać, musi znaleźć sojuszników.

pan mercedes

„Pan Mercedes” jest pierwszą częścią trylogii kryminalnej. Druga, "Finders Keepers", ukaże się w pierwszej połowie 2015 roku.

REKLAMA

Realizacji serialu podjęli się scenarzysta David E. Kelley oraz reżyser Jack Bender. Dalsze szczegóły na temat tej adaptacji, wliczając w to planowaną datę premiery, pozostają na ten moment nie znane.

„Pan Mercedes” jest książką w najlepszym razie przeciętną, ale najwyraźniej Amerykanie mają ambicję zekranizować wszystkie dzieła Kinga. W zasadzie nie ma się czemu dziwić, skoro niemal wszystko sygnowane jego nazwiskiem zamienia się w złoto – w sensie literalnym. Choć trochę szkoda, że zamiast tego filmowcy nie sięgną po o wiele bardziej interesujące fabuły skandynawskich mistrzów kryminału.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA