REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Cały świat oszalał na punkcie „Parasite”. Już wkrótce dostaniemy horror akcji i angielski dramat od twórcy koreańskiego hitu

Bong Joon-ho nie jest pierwszy koreańskim reżyserem, który zrobił furorę na europejskim rynku, ale ostatnio zdecydowanie najbardziej popularnym. Twórca „Parasite” nie ma zresztą ochoty się zatrzymywać, bo już planuje dwa następne projekty. Jednym z nich będzie umiejscowiony w Korei Południowej horror akcji.

21.11.2019
9:45
parasite bong joon-ho
REKLAMA
REKLAMA

Spośród wszystkich azjatyckich filmów pokazanych w trwającym sezonie, to właśnie „Parasite” wywołał największe poruszenie wśród widzów i krytyków. Produkcja autorstwa Bong Joon-ho zdobyła Złotą Palmę na festiwalu w Cannes i jak rzadko nikt nie podważał tej decyzji. Wręcz przeciwnie, „Parasite” ogłoszono jednym z najbardziej elektryzujących thrillerów ostatnich lat. Umocniło to tylko pozycję koreańskiego reżysera i popularność kina z tego kraju, do której przyczynili się wcześniej m.in. Park Chan-wook i Kim Ki-duk.

Wielu widzów nie mogło się doczekać informacji o kolejnych projekcie filmowym Bong Joon-ho. Twórca zdradził część szczegółów na ten temat w trakcie niedawnego wywiadu z portalem Variety. Nie będzie to kontynuacja „Parasite”, ani nawet następny thriller, co nie znaczy, że będzie nudno.

Bong Joon-ho w następnej kolejności zrobi dwa filmy – horror akcji rozgrywający się w Korei Południowej oraz anglojęzyczny dramat.

Reżyser jest właśnie w trakcie przygotowywania scenariuszy obu produkcji. Jak sam przyznaje, dokładne określenie gatunku, do którego należą jego filmy zawsze jest trudne i podobnie będzie także w tych przypadkach. Wiadomo jednak, że oba projekty nie będą wysokobudżetowymi filmami i można się raczej spodziewać czegoś na kształt „Parasite” lub „Matki”. Horror Bonga będzie w pełni koreańskojęzyczny, a oparty na prawdziwej historii z 2016 roku, która w połowie rozgrywa się w Wielkiej Brytanii a w połowie w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Według najnowszych informacji widzowie jeszcze przed skończeniem tych filmów będą mogli zapoznać się w kinach z innym dziełem Bong Joon-ho. Firma Neon podpisała umowę na wznowienie „Zagadki zbrodni”, czyli pierwszego głośnego filmu Koreańczyka. Zainteresowani odbiorcy będą mogli zobaczyć produkcję w kinie lub kupić nową wersję na Blu-ray. Nie wiadomo obecnie, czy redystrybucja obejmie kraje poza USA.

Parasite” jest wciąż dostępny w kinach w całej Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA