REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy /
  4. Muzyka

Paszporty "Polityki" 2013 rozdane. Kto zgarnął nagrody?

Jakiś czas temu pisaliśmy o nominowanych do Paszportów "Polityki" 2013. Dzisiaj tygodnik przyznał swoją nagrodę. Jako że najbardziej interesują nas trzy kategorie w kontekście cyfrowego stylu życia, skupimy się na muzyce, filmie i literaturze. Przed wami zwycięzcy w tych kategoriach za miniony rok.

14.01.2014
22:00
Paszporty "Polityki" 2013
REKLAMA

Muzyka

REKLAMA

W kategorii muzyka poważna nagrodę zdobył kwartet Apollon Musagète Quartett, m. in. za płytę "Multitude". Paszport "Polityki" z dziedziny muzyka popularna tygodnik przyznał Marcinowi Maseckiemu. Jak można przeczytać na stronie internetowej gazety:

Nagroda za sprawne i konsekwentne poruszanie się własną ścieżką między gatunkami, za zacieranie podziałów pomiędzy sceną filharmoniczną a klubową, za zmierzenie się z naszą tradycyjną formą na płycie „Polonezy” w sposób jak zawsze lekki i przewrotny.

masecki marcin

Film

Tu bezkonkurencyjny okazał się aktor młodego pokolenia Dawid Ogrodnik, który znany jest z filmów takich jak "Jesteś Bogiem" i "Chce się żyć" z ubiegłego roku. Motywacją do przyznania mu nagrody była jego wspaniała rola w ostatnim z wymienionych filmów, która już przeszła do historii polskiego kina.

dawid ogrodnik

Literatura

W tej kategorii nagrodę przyznano autorowi książki „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”, Ziemowitowi Szczerkowi.

REKLAMA
ziemowit szczurek

Tutaj możecie zobaczyć wszystkich zwycięzców.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA