REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

„Wulgarne wynurzenia”. Jacek Kurski o Macie: nie słuchałem, ale się wypowiem

Od wtorkowego wieczoru cała Polska dyskutuje o nowej piosence zatytułowanej Patoreakcja. Raper Mata zaatakował w nim Telewizję Polską i szefującego jej Jacka Kurskiego. Wielu komentatorów zastanawiało się, czy prezes TVP odpowie na zaczepkę i faktycznie tak się stało. Co napisał?

01.04.2021
7:13
Patoreakcja: Jacek Kurski komentuje diss Maty. Co napisał prezes TVP?
REKLAMA
REKLAMA

Nie milkną echa nowego utworu Maty i jego bezkompromisowej krytyki wymierzonej w prezesa TVP. Ostatni raz cała Polska komentowała z takim zaangażowaniem jakąś piosenkę przy okazji blokowanego w Polskim Radiu tytułu Twój ból jest lepszy niż mój. I choć stosunek do Patoreakcji waha się od kpin z bananowej młodzieży po zachwyty nad „głosem pokolenia”, to trudno odmówić Macie popularności. Wynika ona zapewne bardziej ze słów: „J*bać Telewizję Polską. Jacek Kurski ch*j ci w dziąsło” niż rzeczywistego zachwytu nad kawałkiem, ale w tym kontekście nie ma to wielkiego znaczenia.

Wiele mediów otwarcie zastanawiało się wczoraj na swoich łamach, czy prezes TVP (lub sama organizacja) oficjalnie odpowie na diss rapera. W przeszłości Jacek Kurski często komentował bowiem medialne sytuacje, które nie przypadły mu do gustu lub były wymierzone w zarządzanego przez niego publicznego nadawcę. Wystarczy przypomnieć wściekłe oświadczenie krytykujące brak Telekamer dla TVP. Podobnej bezpośredniej odpowiedzi na Patoreakcję jeszcze się nie doczekaliśmy, ale portal Fakt twierdzi, że otrzymał od Kurskiego krótki komentarz SMS-owy.

Jacek Kurski nazywa diss ze strony Maty „wulgarnymi wynurzeniami”. Ale samej piosenki jeszcze nie słuchał.

Prezes TVP wytłumaczył się brakiem czasu, sytuacją rodzinną i trwającym obecnie wielkim tygodniem. Nie przeszkodziło mu to natomiast ocenić krytyki Maty jako wulgarnej, co sugeruje, że jakąś styczność z utworem rapera jednak miał. Bo w przeciwnym wypadku, skąd mógłby wiedzieć o takich szczegółach?

Odebrałem wczoraj żonę i nowo narodzone dziecko ze szpitala. Jest wielki tydzień. Mimo najlepszej woli nie znajduje w sobie potrzeby zainteresowania się jakimikolwiek wulgarnymi wynurzeniami. Zwyczajnie na to nie zasługuje [pisownia org.]

– napisał Jacek Kurski, dodając przy okazji, że nie miał jeszcze okazji usłyszeć Patoreakcji.

REKLAMA

Tymczasem Mata może cieszyć się z coraz większej liczby słuchaczy. Patoreakcja na YouTubie zbliża się już do wyniku 4 mln wyświetleń.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA