REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Posłuchaj ciszy z Benedictem Cumberbatchem. Nowa zapowiedź miniserialu Patrick Melrose

Showtime udostępnił nowy teaser swojej nadchodzącej produkcji limitowanej. Patrick Melrose przedstawi losy artystycznego narcyza, granego przez Benedicta Cumberbatcha.

06.04.2018
23:15
Patrick Melrose
REKLAMA
REKLAMA

Fani serialowego Sherlocka mogą zacierać ręce. Już niedługo swoją premierę będzie miał miniserial, w którym główną rolę zagra Benedict Cumberbatch. Aktor wcieli się w kolejnego ekscentryka, choć ten nie będzie przypominał słynnego detektywa. Zaprasza nas za to do wsłuchania się w ciszę.

Patrick Melrose skupi się na uzależnionym playboyu.

Tytułowy bohater to uzależniony od alkoholu i narkotyków egocentryk. Wychowywanie przez terroryzującego go ojca i wycofaną matkę spowodowało u Patricka traumę na całe życie. Przez to popadł w nałogi i nie był w stanie zbudować odpowiedniej relacji ze swoją żoną. W końcu mężczyzna postara się doprowadzić do ładu swoje życie i zapomnieć o przeszłości.

Patrick Melrose składać się będzie z pięciu odcinków. Każdy zostanie oparty na jednej z cyklu książek Edwarda St Aubyna. Całość przybierze formę produkcji dramatycznej, w której nie zabraknie jednak dużej dawki satyry i tragikomizmu. Akcja produkcji będzie rozgrywać się w kilku różnych miejscach. Miniserial zabierze nas na południe Francji lat 60., do Nowego Jorku dekady lat 80. czy do Wielkiej Brytanii z początku obecnego stulecia.

Patrick Melrose class="wp-image-151170"

Patrick Melrose – kogo zobaczymy na ekranie?

REKLAMA

Cumberbatch nie jest jedyną gwiazdą, którą zobaczymy w koprodukcji Showtime i ABC. W jego rodziców wcielą się Hugo Weaving (Matrix, Władca Pieścieni) oraz Jennifer Jason Leigh (Atypowy, Nienawistna ósemka). Z kolei żonę Patricka zagra Anna Madeley (Utopia). Ponadto w obsadzie znaleźli się także Allison Williams (Uciekaj!), Pip Torrens (The Crown) czy Indira Varma (Gra o tron). Reżyserem miniserialu jest Edward Berger, pracujący także nad Terrorem.

Patrick Melrose zadebiutuje 12 maja. Wcześniej, bo już 27 kwietnia, Benedicta Cumberbatcha zobaczymy w Avengers: Wojnie bez granic.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA