REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Polityka” jeszcze nie trafiła do kin, a Patryk Vega już zapowiada sequel o Andrzeju Dudzie

Patryk Vega tworzy kolejne dzieła z prędkością niedostępną dla innych reżyserów. Jego najnowsza produkcja, „Polityka”, wciąż czeka na kinową premierę, a już wiadomo, że powstanie 2. cześć. Sequel filmu o polskiej scenie politycznej trafi do kin w przyszłym roku i opowie o kampanii prezydenckiej bohatera opartego na osobie Andrzeja Dudy.

22.08.2019
15:00
patryk vega andrzej duda
REKLAMA
REKLAMA

„Polityka” od dłuższego czasu zapowiada się na jeden z najgłośniejszych i najbardziej kasowych filmów bieżącego roku. Nowe dzieło Patryka Vegi ma według zapowiedzi odsłonić mroczne kulisy partyjnego życia, pokazać grzechy rodzimych polityków i wstrząsnąć całą sceną przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Czy tak będzie w rzeczywistości? Można mieć co do tego wątpliwości, bo Vega nie jest twórcą w rodzaju Kena Loacha czy nawet Wojciecha Smarzowskiego.

Zresztą opublikowany 8 sierpnia zwiastun produkcji pokazuje w większości od dawna znane opinii publicznej sprawy, które raczej nie wzburzą oglądających. Być może reżyser i aktorzy ukrywają jeszcze przed światem najmocniejsze kawałki „Polityki”, ale o tym przyjdzie się nam przekonać dopiero 4 września. W międzyczasie dowiedzieliśmy się jednak, że Patryk Vega już myśli o sequelu.

2. część „Polityki” ma trafić do kin na wiosnę 2020 roku. Głównym bohaterem filmu ma być bohater wzorowany na prezydencie RP, Andrzeju Dudzie.

Według informacji Super Expressu sequel ma trafić do kin jeszcze przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Fabuła produkcji toczyłaby się wokół poprzedniej kampanii prezydenckiej i okresowi prezydentury głównego bohatera. Nie będzie to pierwszy raz, gdy Andrzej Duda stanie się celem polskiej satyry. Został już swego czasu sportretowany w „Uchu prezesa” przez aktora Pawła Koślika, a także stał się celem zespołu WU-HAE w piosence Krakowiaczek. Wzorowana na nim postać też pojawić się w roli epizodycznej lub drugoplanowej w „Polityce” Vegi.

Sam reżyser nie skomentował jeszcze doniesień Super Expressu, a za to pochwalił się na Facebooku nowymi plakatami swojej produkcji. Na każdym z nich pokazany jest inny aktor lub aktorka wcielający się w znane postaci polskiej polityki. Poniżej zamieszczona zostaje któraś z ich kontrowersyjnych zapowiedzi podpisana słowami: „Sam wiesz kto”.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA