REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Patryk Vega oddala w czasie wylot do Hollywood. Ma nowy plan: film o Kamilu Durczoku

Patryk Vega zapowiadał, że powoli zbliża się do końca swojej kariery w Polsce i zamierza przenieść się do Hollywood. Jak było wiadomo, zanim to zrobi, chciałby zrealizować autobiografię. Teraz pojawiły się doniesienia o kolejnym pomyśle reżysera. Na kanwę miałby on jeszcze wziąć historię Kamila Durczoka.

07.04.2022
10:34
patryk vega kamil durczok film
REKLAMA

Jeszcze nie tak dawno Patryk Vega chciał skończyć swoją karierę w Polsce i przenieść się do Hollywood. Jego ostatnim filmem nad Wisłą miała być jego autobiografia. Oświadczenie twórcy krytycy przyjęli z ulgą. Okazuje się jednak, że nie powinni jeszcze otwierać szampana. W głowie niepokornego twórcy narodził się plan na jeszcze jedną produkcję zrealizowaną w naszym kraju.

Według doniesień Patryk Vega chciałby wziąć na warsztat biografię Kamila Durczoka. Reżyser jest zafascynowany historią zmarłego w listopadzie zeszłego roku dziennikarza. Widzi w nim bowiem bohatera "rodem z Dostojewskiego".

REKLAMA

Patryk Vega zrobi film o Kamilu Durczoku?

Informator Pudelka twierdzi, że w historii Kamila Durczoka reżysera najbardziej interesują kwestie psychologiczne i socjologiczne. W jaki sposób Patryk Vega do tej pory je podejmował? Najdosadniej widać to było w "Miłości, seksie & pandemii". Zapowiedź biografii dziennikarza na pierwszy rzut oka brzmi jednak ciekawiej:

Patryk jest zafascynowany tym tematem w sensie psychologicznym i socjologicznym. Tym, jak bardzo można w życiu upaść, mając w życiu wszystko. Historia człowieka, który miał duży pierwiastek autodestrukcji w sobie. Zdaniem Patryka Kamil Durczok to postać rodem z Dostojewskiego.

Nie dajcie się jednak zwieść. Informator tabloidu zaznacza bowiem, że w filmowej biografii Kamila Durczoka nie zabraknie motywów charakterystycznych dla twórczości Patryka Vegi. W tej historii jest mnóstwo rzeczy, które twórca "Pętli" mógłby dodatkowo zwulgaryzować, podać w ironicznym nawiasie i podbić prostackim humorem.

REKLAMA

Biografia dziennikarza wydaje się więc skrojona pod film reżysera. Nie jest tajemnicą, że twórca lubi takie skandale. W końcu kontrowersje zawsze napędzają popularność jego filmów. Im więcej szumu tym lepiej. A historię Kamila Durczoka wszyscy przecież znamy z pierwszych stron gazet. A są w niej narkotyki, alkohol, fałszerstwo i oskarżenia o mobbing oraz molestowanie. Tym samym szykuje nam się kolejny festiwal żenady w wykonaniu Patryka Vegi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA