REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kukiz mocno skrytykował decyzję Podsiadły. Poszło o apostazję

Niedawno Dawid Podsiadło zdradził w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego, iż planuje dokonać apostazji. Słowa Podsiadły nie spodobały się Pawłowi Kukizowi. Były muzyk i polityk w mocnych słowach zdradził, co myśli o decyzji młodszego kolegi po fachu.

25.11.2022
8:51
Paweł Kukiz
REKLAMA

Dawid Podsiadło w październiku w jednym z wywiadów towarzyszących promocji nowej płyty "Lata dwudzieste" wyznał, iż planuje odejść z Kościoła. Muzyk w podcaście Wojewódzkiego i Kędzierskiego zdradził, że chce dokonać apostazji i poczynił już w tym kierunku pewne kroki. Tłumaczył, że ma problem "z instytucją, lecz nie z wiarą". Zresztą poglądy na tę sprawę Dawid uzewnętrznił nieco w piosence "Post" na nowej płycie.

REKLAMA

Paweł Kukiz krytykuje słowa Dawida Podsiadły o apostazji

Słowa Podsiadły nie za bardzo przypadły do gustu Pawłowi Kukizowi. Były muzyk i polityk w programie "Politycy od kuchni" zdradził, co myśli o deklaracji Podsiadło. Kukiz stwierdził, że to zwyczajne pójście na łatwiznę. Dodał też, że w kościele najważniejsi przecież są wierni, nie duchowni.

To jest najprostsze wyjście. Jeśli ktoś jest naprawdę wierzący, to od Boga nie odejdzie, od tego Kościoła nie odejdzie. Kościół to jest wspólnota, a nie biskupi, arcybiskupi czy proboszczowie. Oni są bardzo potrzebni do uporządkowania zdarzeń związanych z celebrowaniem wiary, ale Kościół to ludzie

- przekonywał Kukiz.

Dawid Podsiadło w październiku wydał czwarty, studyjny album

REKLAMA

Dawid Podsiadło w październiku tego roku wydał czwarty studyjny album "Lata dwudzieste". Gościnnie pojawiła się na nim Kasia Nosowska oraz Sanah. Na płycie Dawid śpiewa o swoich osobistych rozterkach, ale również o tym, co dziś dzieje się na świecie.

- Lata XXte to moje pierwsze dziesięć lat innego życia. Innego od pierwszych dwudziestu. To także nabranie powietrza do płuc przed zbliżającą się trzydziestką i zderzenie się z moim nastoletnim wyobrażeniem o tym, kim wtedy będę

- opowiadał Dawid o nowym projekcie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA