REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Widzowie zdecydowali i rozdali People's Choice Awards. „Bad Boys For Life”najlepszym filmem

Amerykańskie środowisko filmowe powoli wchodzi w sezon rozdawania nagród. Wyniki tegorocznego People's Choice Awards pokazują jednak, że w dobie pandemii koronawirusa możemy się spodziewać szeregu niespodziewanych i kontrowersyjnych zwycięzców. Na więcej nagród może też liczyć Netflix.

16.11.2020
9:11
peoples choice awards
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Wszystkie filmowe nagrody nadchodzące w najbliższych miesiącach będą stać pod znakiem problemów branży wywołanych przez zamykane kina, odwoływane premiery i utrudnioną pracę na planie. Od tego faktu po prostu nie ma ucieczki, ale nie wszyscy są z tego powodu niezadowoleni. Kłopoty klasycznych hollywoodzkich studiów otwierają drzwi do większej liczby wyróżnień dla serwisów VOD takich jak Netflix czy Amazon Prime Video.

Dobrze pokazują to wyniki najnowszej edycji People's Choice Awards. Widzowie z całego świata głosujący za pomocą strony internetowej nagrody, Twittera oraz telefonii Xfinity otrzymali wybór nominowanych produkcji, spośród których bardzo pokaźna część debiutowała od razu w internecie. Choć nie w każdym przypadku od początku był taki plan, to akurat Netflix może pochwalić się statuetkami dla aż trzech różnych tytułów.

Filmem roku zostali „Bad Boys For Life”, a nagrody w mniejszych kategoriach dostały też „Mulan” i „The Kissing Booth 2”.

Remake klasycznej animacji Disneya odbiorcy uznali za najlepszy film akcji w 2020 roku, a produkcję Netfliksa ogłoszono mianem najbardziej udanej komedii. Co ciekawe, w pierwszej z wymienionych kategorii porażkę poniósł wspomniany „Bad Boys For Life”, który jednocześnie zdaniem widzów był najlepszym tytułem ostatnich miesięcy.

Ikoną roku została Jennifer Lopez, a wyróżnienia aktorskie za filmy przyznano Willowi Smithowi, Tiffany Hadish, Lin-Manuelowi Mirandzie, Joeyowi Kingowi oraz Chrisowi Hemsworthowi. Telewizyjni odbiorcy szczególnie też Cole'a Sprouse'a, Ellen Pompeo, Mandy Moore i Sofię Veragę, co nawiasem mówiąc, pokazuje wśród nich dosyć dużą niezmienność opinii. Nagrody odbierali bowiem aktorzy grający w produkcjach na pozór mających swój moment już dawno temu (takich jak „Chirurdzy”, „Riverdale” czy „Współczesna rodzina”).

People's Choice Awards 2020 – lista najważniejszych zwycięzców:

Najlepszy film

 • Bad Boys For Life

Najlepszy film akcji

 • Mulan

Najlepszy dramat

 • Hamilton

Najlepszy film komediowy

 • The Kissing Booth 2

Najlepszy film familijny

 • Naprzód

Najlepszy serial

 • Chirurdzy

Najlepszy serial dramatyczny

 • Riverdale

Najlepszy serial komediowy

 • Jeszcze nigdy...

Najlepszy serial sci-fi/fantasy

 • Wynnona Earp

Najlepszy serial do binge-watchingu

REKLAMA
 • Outer Banks

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA