REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Perfect kończy działalność i żegna się z fanami

Ten moment musiał kiedyś przyjść. Szkoda tylko, że trafiło to na i tak już dostatecznie pełen złych informacji rok 2020. Zespół Perfect zapowiedział właśnie swój ostatni, pożegnalny album.

07.10.2020
11:40
Kadr z teledysku do utworu Wszystko ma swój czas grupy Perfect
REKLAMA
REKLAMA

To bez wątpienia najsmutniejszy rok w historii popkultury. Dopiero co dowiedzieliśmy się o śmierci gitarowego superherosa Eddie’ego Van Halena, a z obozu polskich legend rocka docierają wieści, że i na rodzimej scenie kończy się pewna epoka.

Zespół Perfect kończy swoją działalność. Grupa wydała właśnie pożegnalny singiel zatytułowany Głos.

Ten świat niezwykły tak, miliony lat orbitą swoją mknie. A to, co początek ma, mieć musi kiedyś także finał – tak brzmi fragment tekstu z drugiej zwrotki Głosu.

Ta piękna i przejmująca ballada (Grzegorz Markowski nadal w świetnej wokalnej formie) to bez wątpienia pożegnanie w wielkim stylu i z klasą, na które zasługują fani kapeli.

Markowski już w ubiegłym roku ogłosił, że odchodzi z Perfectu, by zacząć karierę solową. W reakcji na tę decyzję reszta grupy postanowiła, że nie będzie kontynuować działalności bez kultowego frontmana. Trudno się dziwić – Grzegorz Markowski to głos Perfectu, jak i również całego polskiego rocka.

Kończy się więc pewna epoka. Grupa Perfect powstała równo 40 lat temu, w 1980 roku.

Pierwsze dwa krążki zespołu, „Perfect” oraz „UNU”, zyskały ogromną popularność i szybko stały się fenomenem na polskiej scenie rockowej. To z nich pochodzą największe przeboje grupy, które weszły też do kanonu muzyki rozrywkowej, wśród nich Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą czy Autobiografia.

W latach 90. Perfect dorobił się jeszcze kolejnego klasyka, a mowa tu o utworze Niepokonani, który pochodzi z płyty „Geny” wydanej w 1997 roku.

REKLAMA

Jak dotąd Perfect wydał 9 studyjnych albumów. Pożegnalny singiel zapowiada ich dziesiąty krążek, również zatytułowany „Głos”, który będzie mieć swoją premierę 14 października 2020 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA