REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Pharrell Williams i społecznościowa książka

Czego to ludzie nie wymyślą. Pharrell Williams, producent, wokalista, autor piosenek i kolekcjoner śmiesznych kapeluszy, okazuje się być również… Pisarzem. Wpuścił właśnie w Sieć książkę Inspiration, którą pisze razem z fanami, przy udziale małego haczyka. Jakiego? Otóż, w książce brakuje słów.

30.04.2014
10:50
Pharrell Williams i społecznościowa książka
REKLAMA

Książka powstała we współpracy z producentem długopisów, BIC, oraz firmą znaną z płynnych korektorów w słoiczkach, z pędzelkiem - Tipp-Ex (zna ją chyba każdy gimnazjalista i licealista). Podstawowa idea akcji wydaje się być prosta: Pharrell, razem z fanami, będzie pisał interaktywną książkę na Facebooku. Książka, ostatecznie, będzie dostępna aż w pięciu wersjach językowych: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim (niestety, najwyraźniej brak polskiego - ale przynajmniej można podszkolić języki obce przed maturą).

REKLAMA

Żeby jednak nie było zbyt nudno i łatwo - nawet tym, którzy w językach obcych mówią biegle - postanowiono wprowadzić dość nieoczekiwany zwrot akcji. Z książki, opisującej inspiracje twórcze muzyka, na kilka godzin przed premierą - za sprawą korektorów Tipp-Ex - znikają tysiące słów. W ten sposób rozpoczyna się wielka, interaktywna przygoda, z udziałem wspomnianego Pharrella, oraz Myśliwego i Niedźwiedzia znanych z reklam korektorów. Podsuwać będą oni Internautom pomysły na uzupełnienie luk w treści. Kto odgadnie słowa, zostanie uwieczniony z nazwiska jako współautor książki, gdy ta zostanie już napisana od nowa i opublikowana. Kiedy się to stanie - nie wiadomo, choć zapewne zależy to również i od Waszego wkładu.

REKLAMA

Cała akcja rozgrywa się na stronie http://tippex-socialbook.com/ (warto wbić). Chętni do tego, aby przyłączyć się do zabawy?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA