REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Polskie pielęgniarki nagrały swoją wersję „Bella Ciao”. W kombinezonach śpiewają o wirusie

Pielęgniarki tańczą i śpiewają w rytm włoskiego protest songu, aby zachęcić pacjentów do uczciwości względem personelu medycznego.

26.05.2020
12:17
Pielęgniarki z Katowic śpiewają o wirusie w rytm Bella Ciao
REKLAMA
REKLAMA

Prawdziwymi superbohaterami są pracownicy służby zdrowia. W czasie pandemii większość z nas to rozumie i się z tym zgadza. Podczas gdy my siedzimy zamknięci w czterech ścianach i narzekamy na home office, lekarze i pielęgniarki są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.

Dlatego nie brakuje inicjatyw, mających na celu wesprzeć personel medyczny.

Było już klaskanie z balkonów, było śpiewanie, a nawet powróciło Hot16Challenge, wraz z którym ruszyła specjalna zbiórka na siepomaga.pl. W ramach tej ostatniej inicjatywy zebrano już grubo ponad 3 mln zł. Każda forma pomocy służbie zdrowia jest dobra i mile widziana. Czasami jednak najlepszą jej formą jest zwyczajna uczciwość.

Zechciały nam o tym przypomnieć pielęgniarki ze Szpitala im. prof. Michałowskiego w Katowicach. I zrobiły to w bardzo oryginalnej formie na Facebooku:

Chociaż powodów do radości raczej nie mają, bo przecież ich codzienność składa się z przedłużających się dyżurów i rosnącej liczby pacjentów, to tańczą i śpiewają.

Robią to jednak w słusznej sprawie. Chcą nas nakłonić, abyśmy nie okłamywali personelu medycznego. Dlatego w treści piosenki usłyszymy:

Gdy wzywasz pomoc lub tu przychodzisz, oj nie kłam nas, nie kłam nas, nie kłam nas, nas, nas. To bezpieczeństwo jest najważniejsze, nie ignoruj zasad tych.

Czy:

A gdy zawiedziesz, gdy nas okłamiesz, zarazisz nas, zarazisz nas, nas, nas. Nie pomożemy wtedy nikomu, gdy w kwarantannie zamkną nas.

Przywołane słowa śpiewają w rytm utworu „Bella Ciao”. Korzenie piosenki sięgają XIX wieku, kiedy to towarzyszyła ona kobietom protestującym przeciwko trudnym warunkom pracy w północnych Włoszech. W czasie II wojny światowej śpiewali ją natomiast włoscy partyzanci, przez co powszechnie jest uważana za antyfaszystowski hymn wolności i oporu. Ostatnio można ją było nawet usłyszeć w popularnym serialu Netfliksa „Dom z papieru”.

Takie zachęcanie pacjentów do uczciwości spodobało się internautom.

W komentarzach pod filmikiem użytkownicy Facebooka nie szczędzili słów zachwytu:

REKLAMA

Jesteście niesamowite!
Najlepszy szpital fajnie byłoby zobaczyć doktorów w jakiejś równie ciekawej choreografii – czytamy w komentarzach.

Oby za pochwałami szły czyny i apel katowickich pielęgniarek dotarł do wszystkich pacjentów w całej Polsce. Kłamiąc personelowi medycznemu w czasie pandemii narażamy zdrowie i życie nie tylko swoje, ale również pracowników służby zdrowia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA