REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się
  4. Dramy /

Piersi nie chcą mieć już nic wspólnego z Kukizem. Zespół ma do wszystkich gorącą prośbę

Od Pawła Kukiza odwrócili się już niemal wszyscy. Nawet koledzy z dawnego zespołu. Napisali oświadczenie, w którym grzecznie wszystkich proszą, by w hejcie na posła przestać używać słowa Piersi.

13.08.2021
10:47
piersi kukiz lex tvn hejt
REKLAMA

Hejt na Pawła Kukiza to pokłosie głosowania w sprawie tzw. Lex TVN. Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zakłada, że koncesji można udzielić firmie, która ma siedzibę na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Tajemnicą poliszynela jest to, że dokument powstał tylko po to, by pozbyć się konkurencyjnej dla TVP stacji, należącej do amerykańskiego koncernu Discovery. O ustawie mówi się, że jest zamachem na wolne media w Polsce.

REKLAMA

Kontrowersje wywołał też skandaliczny sposób przegłosowania ustawy. W środę opozycja złożyła wniosek o odroczenie obrad do września. Został przegłosowany, ale okazuje się, że w Polsce partia rządząca może zrobić sobie szybką powtórkę, jeśli coś jest nie po naszej myśli. Marek Suski z PiS zaczął zbierać podpisy o reasumpcję głosowania, a Paweł Kukiz i jego kolega Jarosław Sachajko z Kukiz'15 przyznali, że się wcześniej „pomylili”.

Marszałkini Elżbieta Witek przyznała, że to wszystko jej wina, bo mogła wprowadzić niektórych w błąd w dacie odroczenia, zarządziła więc powtórne głosowanie i ustawa tym razem przeszła. M.in. dzięki zmienionemu głosowi Kukiza, któremu ponoć w przerwie PiS zaproponowało stanowisko (później temu zaprzeczył). Ustawa trafi teraz do Senatu.

Piersi odcinają się od Kukiza. Przypominają, że już nie jest ich muzykiem.

Na Kukiza wylało się prawdziwe szambo i jest wyzywany w internecie od najgorszych. Np. Januszowi Panasewiczowi z Lady Pank jest wstyd, że mu kiedykolwiek podawał rękę i nazwał go „gnojem”. Poseł jest w tym momencie wrogiem publicznym numer jeden, ale na memach się ta sprawa nie kończy. Antyradio zapowiedziało, że już nie będzie grać jego piosenek. Teraz odcina się od niego również zespół Piersi, który obrywa rykoszetem.

Pojawiające się artykuły czy wypowiedzi, że jakoby wokalista zespołu PIERSI przyczynił się do przegłosowania czegokolwiek w sejmie jest stwierdzeniem błędnym. Bardzo prosimy o nazywanie rzeczy po imieniu, czyli: BYŁY WOKALISTA ZESPOŁU PIERSI lub najlepiej Poseł Kukiz.

No cóż... trzeba było pozostać starym punkowcem

— czytamy na stronie Piersi.

Dlaczego Kukiz nie śpiewa już w zespole Piersi?

Kukiz jest współzałożycielem zespołu Piersi. Punkowa kapela narodziła się w 1984 roku i niedługo później została przemianowała na Kukiz i Piersi. Wylansowała m.in. takie przeboje jak Maryna, Zośka, Całuj mnie i O, Hela. W 2013 roku drogi dawnego lidera i zespołu rozeszły się. Kukiz stwierdził wtedy, że „Piersi ze swoją 'jarmarczno-rockową' stylistyką zaczęły popadać w rutynę. A może tylko ja? Nieważne. Ważne, że straciłem radość grania w tym zespole”.

REKLAMA

Od 2013 wokalistą zespołu jest Adam Asanow – to jego głos słyszymy w hicie „Balcanica”. W międzyczasie doszło nawet do sporu sądowego o znak towarowy „Piersi” i kto może, a kto nie może się nim posługiwać. Kukiz ostatecznie przegrał sprawę, a zespół może się swobodnie posługiwać nazwą i logotypem.

Ex-lider Piersi zaczął kroczyć ścieżką polityka już tak na poważnie - wcześniej gościnnie popierał np. Donalda Tuska, Marsz Niepodległości i ruch pro-life. W 2014 roku dostał się do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Rok później zdobył mandat poselski z ramienia Kukiz'15. W 2019 r. udało mu się wywalczyć reelekcję. Niektórzy sądzą, że teraz jego kariera polityczna może nabrać rozpędu.

* Zdjęcie główne: materiały prasowe zespołu Piersi

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA