REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Nowa opowieść George'a R.R. Martina już w tym roku? Tak, ale jest haczyk

George R.R. Martin wziął się wreszcie do pisania, ale nie mamy dobrych wiadomości dla fanów czekających na Wichry zimy. W tym roku do księgarni trafi co prawda nowa książka o Westeros, ale nie będzie to szósty tom sagi Pieśń lodu i ognia.

27.01.2017
12:04
George R.R. Marin Pieśń lodu i ognia
REKLAMA
REKLAMA

W to, że Wichry zimy trafią do księgarni jeszcze w tym roku, nie wierzy nawet sam autor. Już jakiś czas temu pytany o termin premiery kolejnego tomu cyklu Pieśń lodu i ognia powiedział, że planuje ukończyć powieść w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Problem w tym, że autor Gry o tron to samo planował rok wcześniej - a wyszło jak wyszło.

Na otarcie łez dla fanów swojego fikcyjnego uniwersum przygotował inną pozycję opowiadającą o Westeros. Będzie to część antologii fantasy, której redakcją zajmie się Gardner Dozois. Antologia ukaże się 10 października.

Zawarte w niej będzie 15 opowiadań, a autorem jednego z nich będzie właśnie George R.R. Martin. Co więcej, to opowiadanie będzie związane z Westeros, czyli krainą fantasy z Gry o tron i kontynuacji.

To nie pierwsze rozwinięcie sagi Pieśń lodu i ognia.

Obecność twórcy Gry o tron wśród autorów antologii nie jest specjalnie zaskakująca. W przeszłości George R.R. Martin publikował już inne opowiadania dziejące się w świecie Westeros, które nie były częścią cyklu Pieśń ognia i lodu.

Zaskakujące w sprawie jest jednak to, że George R.R. Martin ma czas zajmować się takimi rzeczami, chociaż kolejny tom sagi miał debiutować już na początku 2016 roku przed premierą szóstego sezonu serialu Gra o tron.

REKLAMA

Fani książek są niepocieszeni, bo serial HBO na podstawie twórczości George'a R.R. Martina nie tylko dogonił, ale też przegonił książkowy pierwowzór, a autor zdaje się robić wszystko, byle tylko nie pracować nad kontynuacją.

Niewykluczone jednak, że opowiadanie zawarte w antologii nie będzie nowym dziełem, a George R.R. Martin po prostu sprzedaje coś, co zalegało od lat na dnie jego szuflady...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA