REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Borys Szyc jako Marszałek. Jest już zwiastun filmu „Piłsudski”

W polskim Internecie zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun głośnego filmu Michała Rosy – „Piłsudski”, który opowiada o postaci marszałka od strony, z jakiej dotąd go nie znaliśmy.

18.06.2019
13:47
Kadr z filmu Michała Rosy - Piłsudski
REKLAMA
REKLAMA

W tytułową rolę wciela się Borys Szyc, w mocnej charakteryzacji, w której na pierwszy rzut oka jest nie do rozpoznania. Film twórcy wielu odcinków serialu „Czas Honoru” i głośnego filmu z Karoliną Gruszką, „Szczęście Świata”, zapowiadany jest jako „kino awanturnicze i płomienny romans”, w którym przyjrzymy się nie tylko działalności Józefa Piłsudskiego, jako Marszałka Rzeczypospolitej Polski, ale także zobaczymy jego życie prywatne.

Film, który pojawi się na ekranach polskich kin już 13 września, rozpoczyna się w 1900 roku.

Kadr z filmu Piłsudski Michała Rosy

 Jak mówi odtwórca głównej roli, Borys Szyc:

Film opowiada o fragmencie życia Piłsudskiego, którego nie znamy. Mężczyzna przebywa w szpitalu psychiatrycznym w Petersburgu. Udaje obłąkanego, żeby uniknąć więzienia.

Ten nietypowy moment rozpoczęcia akcji, ma być przyczynkiem do przyjrzenia się nie tylko najbliższemu otoczeniu marszałka z „drużyną, która walczyła z nim o niepodległość”, ale także z kobietami, które pojawiły się w jego życiu. W filmie obok ekipy walecznych mężów: Walerego Sławka (w tej roli Jan Marczewski), Witolda Jodko-Narkiewicza (Marcin Hycnar), Aleksandra Sulkiewicza (Józef Pawłowski) oraz Aleksandra Prystora (Tomasz Schuchardt), pojawić się mają Magdalena Boczarska w roli żony Józefa, Marii Piłsudskiej oraz Maria Dębska, jako Aleksadra Szczerbińska, jego druga miłość. Film opowie także o relacji z Wandą Juszkiewiczówną, która była pasierbicą marszałka.

REKLAMA

Wizja niepodległości Polski była dla wielu szalonym projektem. Nasz film stara się przybliżyć powody, dla których udało się Piłsudskiemu zgromadzić wokół siebie innych ludzi, którzy również uwierzyli w ten szalony projekt i postanowili o niego walczyć – zdradza Borys Szyc.

Czy film będzie stanowić nową jakość w polskim kinie historycznym, przekonamy się już 13 września, gdy obraz trafi na ekrany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA