REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Torebka Carrie z "Seksu w wielkm mieście" i kiecka Bridget Jones. Takie będą modowe trendy 2023

Pinterest to serwis, który jest istną kopalnią inspiracji zarówno jeśli chodzi o modę, jak i wystrój wnętrz. Inspiracyjny serwis opublikował raport Pinterest Predicts, który przewiduje najważniejsze trendy, również te modowe na nowy rok. Co będzie modne w 2023 roku, jakie trendy powrócą, a jakie odejdą w zapomnienie?

03.01.2023
18:30
Modowe trendy 2023
REKLAMA

Pinterest jest serwisem, który ma naprawdę duży wpływ na kreowanie trendów, w końcu korzysta z niego aż 250 milionów użytkowników na całym świecie. Warto zaznaczyć, że na podstawie statystyk wyszukiwań oraz zainteresowań konkretnymi obszarami tematycznymi, twórcy serwisu Pinterest są w stanie prognozować rozmaite trendy, również te modowe.

REKLAMA

Modowe trendy 2023. Co będziemy nosić w nowym roku?

 Raport jest tworzony na podstawie analizy wyszukiwań użytkowników w wielu różnych kategoriach w okresie od września 2020 do września 2022. To właśnie dzięki rosnącym wynikom wyszukiwania różnych fraz, można łatwiej badać rodzące się trendy. Na podstawie aktualnego raportu Pinterest Predicts można wyczytać, że niektóre znane nam już dobrze elementy garderoby powrócą do łask. Porzucimy też dresy i ubrania domowe i zainspirujemy się garderobą naszych ulubionych bohaterek filmowych - Carrie Bradshaw z "Seksu w wielkim mieście" oraz Bridget Jones. Pokochamy też koronki i bluzki z żabotami, podobne do tych, które nosił Prince. To oczywiście tylko sugestia, bo uważam, że każdy powinien się ubierać, tak jak chce. Ale skoro mowa o modowych trendach na przyszły rok, to spójrzmy na nie szerzej.

Airy styles

Pinterest zanotował spory wzrost wyszukiwań internautów romantycznymi elementami garderoby, takimi jak m.in. falbanki, tiule, zmysłowe przezroczystości. Wśród fraz znalazły się takie wyszukiwania, jak m.in. tulee slevees, czyli wszelkie bluzki i sukienki z tiulowymi rękawami, ruffle shirt men, czyli męskie koszule z romantycznym żabotem, sheer pants outfit, czyli półprzezroczyste spodnie oraz lace top long sleeve, czyli koronkowy top. Jak wyjaśniają twórcy wspomnianego raportu, w 2023 roku zrzucimy dresy i domowe ubrania, które tak chętnie nosiliśmy w pandemicznych czasach.

Po dwóch latach królowania spodni dresowych i strojów domowych, teraz nacisk kładziony jest na sylwetki odsłaniające ciało - modowy moment wzmocnienia w burzliwych czasach. Ten trend, łączący eteryczną zmysłowość ze zjawiskową jakością baletu, jest niezależnym od płci wyrazem kobiecości i siły - wyjaśniają twórcy raportu Pinteresta.

Romcom core

Poza garderobą Prince'a, inspiracjami ze świata popkultury będzie więcej, a dokładnie będą to inspiracje komediami romantycznymi z lat 2000. Mowa o garderobie Bridget Jones czy Carrie z "Seksu w wielkim mieście" Chodzi dokładnie o trend romcom core. Ten termin pochodzi od słów "romantic comedy" i nawiązuje on do stylu bohaterek komedii romantycznych czy seriali obyczajowych z końca lat 90. oraz początku 2000. Więc jeśli jesteście fankami kusych topów, spodni bojówek, czy rozmaitych spinek do włosów, śmiało możecie po nie sięgać. Wszelkie neonowe kolory, które doskonale wpisują się w ten trend, również mile widziane. O popularności romcom core świadczą takie frazy na Pintereście, jak m.in. 2000 girls, czy summer outfits vintage 90s. Zresztą, patrząc na polskie ulice, widać już od jakiegoś czasu mocne inspiracje latami 90. i 2000. Twórcy Pinteresta zaznaczają jednak, że chodzi o coś więcej, niż tylko o gonienie za nostalgicznymi elementami mody. Ludzie lubią bohaterki czy bohaterów komedii romantycznych z tamtych lat, chętnie do nich wracają, a poprzez ubiór chcą powiedzieć, że kibicują im i solidaryzują się z nimi.

Sci-fi fits

Kolejnym wyróżniającym się modowym trendem będzie sci-fi fits. Jak widać tematyka SF obecna jest nie tylko w filmach, ale również i modzie. Temat dystopii oraz futuryzmu objawi się w garderobie w Nowym Roku. Widać to w konkretnych frazach, które wyszukują użytkownicy Pinteresta. Mowa o m.in. dystopian outfits, gamer girl look oraz futuristic glasses. I tutaj, jak w przypadku poprzedniego trendu, również widać inspirację światem filmu, co zresztą podkreślają twórcy raportu.

Wzajemna zależność między cyfrową przyszłością a estetyką cybernetyczną doprowadziła do ubrań science-fiction. Czerpiąc inspirację z mrocznych filmowych fantazji, ludzie przesuwają granice mody - czytamy.

Pomarańczowy nowym białym na ślubie i weselu

REKLAMA

Kolejny trend związany jest z branżą ślubną. Nazywa się rust married, a dotyczy konkretnie kolorów, które mają zdominować suknie ślubne czy kreacje weselnych gości. Mowa o barwach pomarańczowym i miedzianym. Wspomniane kolory mają również pojawić się na bukietach czy weselnych dodatkach. m.in. na stołach. Jak tłumaczą osoby z Pinteresta, kolory te kojarzą się z optymizmem, przygodą, a także kreatywnością. Jako dowód, że w tym roku pomarańczowy zagości na ślubach, znalazły się takie frazy, jak m.in. orange dress outfit wedding, oraz orange wedding centerpieces, co oznacza weselną dekorację z kwiatów, z użyciem oczywiście pomarańczowego koloru.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA