REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Piosenki na koniec lata, które pomogą wygrać z powakacyjnym smutkiem

Skoro lato nadal trwa, w niektórych rejonach kraju nie tylko teoretycznie, może przydać się wam kilka numerów idealnych na tę porę. Wybraliśmy piosenki na koniec lata.

17.09.2018
15:44
piosenki na koniec lata
REKLAMA
REKLAMA

Przyznam, że przyczynkiem do powstania tekstu była nowa piosenka Childish Gambino. Jego numer to absolutny hit na koniec lata. Okazuje się, że znalazłam jeszcze kilka kawałków, idealnych na ten nostalgiczny czas. A lato się jeszcze nie poddaje. Przynajmniej u mnie za oknem.

Piosenki na koniec lata

Childish Gambino - Feels Like Summer

Jak napisał, tak i zrobił - tu naprawdę czuć lato! Ciepły bicik, funkujący rytm, a do tego ten klimatyczny teledysk. Okazuje się, że Childish Gambino jest nie tylko mistrzem komentowania otaczającej go rzeczywistości, ale także mistrzem nastroju.

KAMP! - F.O.M.O.

F.O.M.O., czyli fear of missing out. KAMP! promują swoje najnowsze wydawnictwo - longplay Dare. Trzeci studyjny album tria to chyba najbardziej eklektyczna płyta w ich dyskografii. Dużo tu popowych piosenek, sporo eksperymentów z elektroniką i delikatna dawka mocnego techno.

Honne - Day 1

Och, jak ja lubię ten duet. Ich piosenki być może bazują na starych, mało oryginalnych patentach, ale i tak to do mnie trafiają. Połączenie nostalgii z łatwo wpadającymi w ucho melodiami. Porywających do tańca fragmentów, z tymi lekko bujającymi. Taka jest cała ich nowa płyta - Love me / Love me not.

The Dumplings - Raj

Najnowszy singiel utalentowanych młodziaków z The Dumplings zapowiada zwrot w brzmieniu ich muzyki. Mniej disco, więcej mocniejszego, syntezatorowego grania. Jak to zabrzmi w całości, dowiedzieć się można z nowego albumu, premiera już na dniach. A od października trasa. Start 5.10 w Opolu.

Patrick the Pan - Cham

Państwo wybaczą, że tak tu z tym chamem wyskakuję. Piosenka Patricka the Pana mocno przywodzi mi na myśl lato. Może po części dzięki klipowi. A może po prostu czuję w tekście autora ironię. Sprawdźcie zresztą sami.

Barns Courtney - 99

Barns Courtney oddał hołd drugiej połowie kolorowych lat 90. Urodzony w Anglii, wychowany na przedmieściach Seattle, jak pewnie większość z nas, za dzieciaka grał w gry i oglądał Pokemony. Całkiem przyjemny indie kawałek, przywodzący na myśl wakacyjną beztroskę.

Tomasz Makowiecki - Najdłuższe Pocałunki w Polsce

Tomasz Makowiecki dawno temu wystąpił w Idolu. Później była działalność solo, zespołowa, a w 2013 r. longplay Moizm. Wtedy jeden z moich ulubionych albumów polskich wykonawców. Później o Makowieckim słuch na długi czas zaginął. Na szczęście wraca, oby na dłużej.

Troye Sivan - Bloom

Młody muzyk, o bardzo ciekawych południowoafrykańskich i żydowskich korzeniach, ma na koncie już dwa albumy długogrające. Sivan łączy w zgrabny sposób pop z elementami muzyki disco. Nic więc dziwnego, że jego kawałki kojarzą się z letnimi, radosnymi, sielskimi klimatami.

Kurt Vile - Bassackwards

Kiedyś grał w zespole The War on Drugs. Po przejściu na solo nagrał kilka niezłych, w brzmieniu podobnych do siebie albumów. Bardzo lubię ten jego flegmatyczny wokal i kompozycje w równie leniwym, co luzackim nastroju.

Piosenki na koniec lata - playlista

REKLAMA

Znajdziecie na niej piosenki zawarte powyżej, a także kilka innych propozycji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA