REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Piraci z Karaibów": w jakiej kolejności i gdzie obejrzeć?

"Piraci z Karaibów" to jedna z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych serii wszech czasów, która zostawiła swój ślad w historii filmu. To właśnie ona stworzyła jedną z najbardziej kultowych postaci w popkulturze - kapitana Jacka Sparrowa, a jedna z części cyklu "Piraci z Karaibów" na stałe zapisała się także w historii kina, plasując się w pierwszej dziesiątce najdroższych filmów w historii. "Piraci z Karaibów" to zatem seria kultowa, którą z pewnością warto obejrzeć lub choćby odbyć sentymentalną podróż na nieznane wody, wsłuchując się w śpiew szant i morskich opowieści.

16.06.2023
5:05
"Piraci z Karaibów": w jakiej kolejności i gdzie obejrzeć?
REKLAMA

Pierwszy film z serii "Piraci z Karaibów" - "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" zadebiutował w 2003 roku i został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez widzów, jak i krytyków. Od tego momentu rozpoczął się prawdziwy szał na "Piratów", głównie za sprawą ekscentrycznego wilka morskiego, Jacka Sparrowa, w którego wcielił się Johnny Deep. Popularność serii miała także niemały wpływ na zarobki - "Skrzynia umarlaka", druga część cyklu, w 2006 roku pobiła rekord, zarabiając 132 miliony dolarów podczas pierwszych trzech dni po premierze, a czwarta część serii - "Na nieznanych wodach" - na całym świecie zarobiła ponad 1 miliard dolarów. Czwarty film z cyklu "Piraci z Karaibów" zapisze się także na stałe w historii kina pod względem budżetu, jaki przeznaczono na film. Przez długi czas plasował się on na szczycie najdroższych filmów w historii, jednak ostatecznie zajął on w zestawieniu 5. miejsce z budżetem 379 milionów dolarów, wyprzedzają takie produkcje, jak "Avengers: Czas Ultrona" czy "Avengers: Koniec gry".

REKLAMA

Przez wszystkie części "Piratów z Karaibów" przewinęło się wielu popularnych aktorów, jednak najbardziej rozpoznawalnymi są oczywiście ci, którzy wcielili się w głównych bohaterów: Johnny Deep, Keira Knightley, Orlando Bloom, Geoffrey Rush czy Stellan Skarsgard to trzony całej serii, która zdobyła popularność na całym świecie.

Gdzie i w jakiej kolejności obejrzeć filmy z serii "Piraci z Karaibów"?

Aby mieć pewność, że filmy z serii "Piraci z Karaibów" ogląda się w dobrej kolejności, wystarczy spojrzeć na rok premiery produkcji. Kolejność oglądania prezentuje się zatem następująco:

  1. "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" (2003)
  2. "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" (2006)
  3. "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" (2007)
  4. "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" (2011)
  5. "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" (2017)

Ponadto wszystkie części z serii "Piraci z Karaibów" dostępne są online i obejrzeć je można w poniższych serwisach VOD:

REKLAMA
Zwiastun filmu "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" (2017)

Zdjęcie główne: kadr ze zwiastunu "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" (2011)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA