REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Platige Image tworzy pełnometrażową bajkę o… tajemnicach fatimskich. Jest już pierwszy zwiastun

Polskie studio Platige Image wspólnie z portugalskimi animatorami stworzy animację "Fatima" - pełnometrażową bajkę luźno inspirowaną historią objawień fatimskich.

09.11.2016
9:16
Platige Image tworzy pełnometrażową bajkę o… tajemnicach fatimskich
REKLAMA
REKLAMA

Animatorzy z obu krajów to najczęściej Katolicy, więc nie będzie trudno o znalezienie wspólnego języka. Polacy i Portugalczycy tworzą animację traktującą o tym, co we współczesnych, zachodnich bajkach niemal już nie występuje - o wierze, o cudach, o dobrze z tego płynącym.

"Fatima" ma być produkcją pełnometrażową, na modłę dzieł Pixara oraz Disneya.

Nie wspominam o tych dwóch wielkich wytwórniach przypadkowo. Za scenariusz do animacji "Fatima" odpowiada Philip Lazebnik. Mężczyzna wymyślał fabułę dla takich bajek jak "Pocahontas", "Mulan" czy "Książę Egiptu". Projekt bez dwóch zdań jest w dobrych rękach.

Co świetne, "Fatima" połączy świat religii i wiary ze współczesnością. Wchodząca w nastoletni wiek główna bohaterka przeżyje typowy dla tego wieku kryzys wiary wpojonej przez rodziców. Będzie jej towarzyszył młodszy brak - pasjonat nowych technologii. Już go lubię. Do tego z nieba zleci sam anioł, co możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie:

Inspirację do stworzenia scenariusza stanowiły wydarzenia fatimskie i ich setna rocznica. Dlatego bohaterami filmu są dzisiejsze nastolatki. Tak jak sto lat temu silne doświadczenie religijne wpłynęło na życie trójki dzieci, tak w naszym filmie główna bohaterka zetknie się z aniołem i demonem, walczącymi o jej duszę. Mamy nadzieję, że dostarczymy widzom nie tylko doskonałą rozrywkę ale również temat do przemyśleń i rozmów na temat roli wiary w życiu – mówi Rui Pedro, producent wykonawczy portugalskiego Imaginew.

REKLAMA

- To wielowymiarowa, słodko-gorzka historia przygodowa o miłości, przyjaźni ale i o bólu, braku zgody na wydarzenia, których nie rozumiemy i nie akceptujemy. To także film o objawieniach fatimskich, które od stu lat inspirują ludzi, zmuszają do zastanowienia się nad sensem życia. Chcemy tą opowieść ubrać w atrakcyjną, urzekającą stylistykę. Dotrzeć do zróżnicowanej widowni, zarówno do dzieci jak i ich rodziców. "Fatima" będzie olbrzymim i wymagającym przedsięwzięciem. Mam nadzieję, że dzięki sposobowi w jaki pokażemy przeżycia dwójki dzieci stworzymy kompletnie nową jakość na rynku  – twierdzi Piotr Sikora, producent wykonawczy Platige Image.

Polsko-portugalska Fatima będzie gotowa dopiero w 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA