REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Muzyczny kwiecień pod znakiem powrotów. Najciekawsze premiery płytowe miesiąca

Ostatnia płyta The Cranberries, pierwsza płyta Hani Rani oraz nowe albumy Norah Jones i The Chemical Brothers. Płyty na kwiecień, o których warto pamiętać.

03.04.2019
12:08
płyty na kwiecień the cranberries
REKLAMA
REKLAMA

Hania Rani - Esja

Debiutancki album młodej pianistki i kompozytorki Hani Raniszewskiej, znanej z duetu Tęskno. Płyta została nagrana między innymi w Warszawie i Reykjaviku. Singiel Glass zapowiada zbiór subtelnych, szlachetnych, wielobarwnych kompozycji.

Premiera: 5.04

Norah Jones - Begin Again

Najnowszy, siódmy już album studyjny Jones ma trwać niespełna 30 minut. Artystka deklaruje, że tym razem zależało jej na nagraniu całkiem nowych rzeczy, na szybkiej pracy i uchwyceniu chwili, bez zbędnego planowania.

Premiera: 12.04

Lor - Lowlight

Dziewczyny z zespołu Lor zadebiutowały 3 lata temu singlem Windmill. Na ich pierwszy album trzeba było chwilę poczekać, ale wierzę, że nie był to czas stracony. I że młode artystki wykorzystały go na przygotowanie dojrzałego, przemyślanego wydawnictwa.

Premiera: 12.04

The Chemical Brothers - No Geography

Co przyniesie dziewiąty album długogrający w dyskografii The Chemical Brothers? Sądząc po wklejonym wyżej singlu, dużo tanecznego klimatu. To pierwsza płyta Brytyjczyków od 4 lat.

Premiera: 12.04

Anderson .Paak – Ventura

Kolejne wydawnictwo Andersona to coś, na co bardzo czekam. Muzyk nie tak dawno uraczył nas świetnym albumem „Oxnard”. Kompozycje na płytę „Ventura” miały powstać podczas tej samej sesji co poprzedni krążek.

Premiera: 12.04

Nick Murphy - Run Fast Sleep Naked

Świat usłyszał o nim dzięki singlowi Talk is cheap, wydanemu pod pseudonimem Chet Faker. Teraz czas na wydawnictwo pod własnym nazwiskiem. Zmian w brzmieniu raczej nie ma się co spodziewać. Spodziewać się za to można bujających hitów na miarę wspomnianego Talk is cheap.

Premiera: 26.04

Local Natives – Violet Street

Czwarty album długogrający amerykańskiego zespołu, następca „Sunlit Youth” z 2016 roku. Producentem płyty jest Shawn Everett, który pracował m.in. z Kacey Musgraves, Alabama Shakes czy The War on Drugs.

Premiera: 26.04

The Cranberries - In The End

REKLAMA

Wyjątkowy, dokończony już po śmierci Dolores O'Riordan album irlandzkiego zespołu. Pierwszy singiel promujący płytę, All Over Now, został opublikowany rok po śmierci O'Riordan. Członkowie grupy zadeklarowali, że to ich ostatnie wydawnictwo pod szyldem The Cranberries.

Premiera: 26.04

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA