REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Już dziś finał serialu Pod powierzchnią. Czy da nam odpowiedź na ważne pytania?

Pod powierzchnią to tegoroczny serial TVN-u, który - w przeciwieństwie do Pułapki - zyskał sobie moją sympatię. Już dziś obejrzymy ostatni odcinek tej opowieści o skomplikowanych relacjach rodzinnych, zdradzie i miłości. Czy ten da nam odpowiedzi na gromadzące się w głowie widzów pytania?

02.12.2018
13:00
pod powierzchnią finał
REKLAMA
REKLAMA

Przyznam, że podchodziłam do nowego tytułu TVN-u z rezerwą. Po fatalnej Pułapce nie spodziewałam się, że dam się uwieść jakiejś produkcji stacji. I choć może „uwieść” to za duże słowo, to Pod powierzchnią ogląda się przyjemnie i regularnie śledzę co niedzielę kolejne odcinki. Historia jest tu pozornie prosta - nastolatka wdaje się w romans z dojrzałym mężczyzną - ale to tylko pozory. Wraz z rozwijającym się uczuciem na wierzch wychodzą kolejne sprawy związane z głównymi bohaterami. Nie tylko oni zresztą są uwikłani w zdradę. Ich relacja pociąga za sobą nowe niebezpieczeństwa, angażuje ich rodziny i przyjaciół. A w tle mamy jeszcze sprawę z przeszłości, która aż do teraz oddziałuje na postaci.

Każdy nowy odcinek to nowe sekrety i odkrywane tajemnice, które burzą ład.

Obejrzeliśmy już sześć epizodów Pod powierzchnią i wciąż nie mamy odpowiedzi na kluczowe pytania. Z zapowiedzi ostatniego odcinka możemy założyć, że sprawa się rozwiąże, ale nie obejdzie się bez ofiar. Finał zepnie klamrą wstęp do produkcji. Ta od razu sugerowała, że wszystkie wydarzenia, w których udział biorą bohaterowie, prowadzą do nieszczęścia. Wiemy, że happy endu nie będzie.

Liczę na to, że finał nie zawiedzie i rozwiązanie zagadki nie okaże się zbyt banalne.

Cały czas nie do końca kupuję tempo w jakim główni bohaterowie się w sobie zakochują, a także pojawienie się postaci z przeszłości, ale mam nadzieję, że twórcy wiarygodnie połączą wszystkie watki w ostatnim odcinku. Ostatecznie jednak Pod powierzchnią to całkiem niezły serial i dobrze wpisuje się w klimat leniwego niedzielnego wieczoru. To też na pewno dobry krok w stronę jakościowych produkcji i zmiana TVN-u w myśleniu o swoich widzach.

REKLAMA

W serialu udział wzięli m.in. Magdalena Boczarska, Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat, Maria Kowalska. Za jego reżyserię odpowiada Borysz Lankosz.

Finałowy odcinek serialu Pod powierzchnią obejrzysz już dziś, w niedzielę, 2 grudnia 2018 roku, o 21:30 w TVN. Odcinki są też dostępne w serwisie Player.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA