REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. VOD

Ted Bundy wkrótce zawita do polskich kin. Zwiastun odkrywa datę premiery filmu „Podły, okrutny, zły”

W ostatnich tygodniach w mediach znów rozgorzały dyskusje na temat słynnego seryjnego mordercy, Teda Bundy'ego. Wszystko ze względu na serial dokumentalny Netfliksa i zbliżającą się premierę nowego fabularnego filmu poświęconemu jego działalności. Właśnie poznaliśmy datę polskiej premiery produkcji.

27.02.2019
12:52
podły, okrutny, zły
REKLAMA
REKLAMA

Ted Bundy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych seryjnych morderców w historii. Zresztą to właśnie na bazie jego morderczej działalności ukuto ten termin. Wykształcony i przystojny Bundy nie pasował do używanego w latach 70. profilu zabójcy. Dlatego przez lata udawało mu się uciec wymiarowi sprawiedliwości. A ponieważ amerykańska policja nie traktowała wówczas takich spraw poważnie, to Bundy zdołał dwukrotnie zbiec z aresztu.

Zainteresowanie osobą Bundy'ego urosło w ostatnich miesiącach niemal do poziomu równego temu z dnia jego egzekucji. Najpierw ogłoszono powstanie fabularnego filmu z Zakiem Efronem w roli głównej. A niedługo później Netflix zapowiedział powstanie swojego serialu dokumentalnego, opartego na rozmowach nagranych z osadzonym w więzieniu mordercą. „Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy'ego” już zadebiutowały na platformie i doczekały się względnie pozytywnych recenzji. Choć niektórzy krytycy narzekali, że produkcja tylko powtarza większość znanych informacji o zabójstwach Bundy'ego.

Netflix zakupił też prawa do pokazywania fabularnego filmu „Podły, okrutny, zły”. Ale nie w Polsce.

W naszym kraju produkcja z Efronem trafi do kin. Dystrybucją zajmuje się firma Best Film i na ten moment nie prowadzi rozmów z żadnym serwisem VOD. W filmie zagrają także Lilly Collins, Jim Parsons, John Malkovich, Kaya Scodelario, Angela Sarafyan, Dylan Baker, Terry Kinney i Haley Joel Osment. Co ciekawe, rolę funkcjonariusza, który złapał Bundy'ego po jego pierwszej ucieczce, zagra wokalista Metalliki – James Hetfield.

REKLAMA

Mocna obsada i głośny temat sprawiają, że produkcja zapowiada się na hit. Wystarczy zobaczyć, jaki szał wywołał serial dokumentalny Netfliksa. W USA na nowo rozgorzała dyskusja, dlaczego Bundy potrafił roztoczyć wokół siebie taki czar. Być może rola Efrona dostarczy nam odpowiedzi na to pytanie.

Wiemy kiedy „Podły, okrutny, zły” trafi do rodzimych kin - już 10 maja 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA